Mam mały problem z kolanami. Czasami bolą mnie, ale nie tak mocno żebym nie mogła chodzić, ból nie p
Mam mały problem z kolanami. Czasami bolą mnie, ale nie tak mocno żebym nie mogła chodzić, ból nie pojawia się przy określonej czynności i znika raz szybciej, raz później. Zazwyczaj boli mnie lewe, ale zdarza się że obydwa mnie bolą. Kolana nie są opuchnięte. Dodam jeszcze, że mam nadwagę.
3 odpowiedzi
Witam serdecznie, przyczyn pojawiania się bólu kolan może być wiele, myślę, że niezbędne jest wykonanie kilku podstawowych badań, analiza trybu życia i pracy. Oczywiście otyłość to jedno, ale problemy mogą się nawarstwiac. Polecam udać się do fizjoterapeuty, który zobaczy postawę ciała i wykona testy diagnostyczne. Przyczyn na prawdę może być wiele - m.in. nierównomierne obciążanie kończyn, rotacja miednicy lub niewydolność grup mięśniowych. Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Witam serdecznie, bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą. Istnieje wiele dysfunkcji w stawach kolanowych nie ma możliwości wyznaczenia jednej bez badania manualnego. Przy opisanych objawach należy przyjrzeć się nie tylko stawom kolanowym a również wyżej i niżej położonym stawom (stawy skokowe, stawy biodrowe, kręgosłup) ponieważ to one mogą mieć wpływ na biomechanikę kolana i dolegliwości bólowe. Nadwaga jest jedną ze składowych problemów ale nie najważniejszą. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4 Zachęcam również do lektur: healthclinic.pl/centrum-wiedzy/ Z poważaniem mgr Mateusz Szelągowski Zespół HEALTHCLINIC
Opisane objawy mogą być oznaką zmian przeciążeniowych, konfliktu rzepkowy-udowego, wynikać z osłabienia mięśni stabilizujących kolano. Zalecam udanie się na konsultację fizjoterapeutyczną, na której zostanie przeprowadzone precyzyjne badanie manualne i funkcjonalne oraz dobrana odpowiednia terapia manualna wraz z programem ćwiczeń.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


