Mam malutkie pytanie mam swojego psiaka dopiero 8 dzień w domu. Ma 2 miesiące. Dzisiaj był szczepion

6 odpowiedzi
Mam malutkie pytanie mam swojego psiaka dopiero 8 dzień w domu. Ma 2 miesiące. Dzisiaj był szczepiony przeciwko choroba zakaznym. Pytając pani weterynarz kiedy mogę zacząć z nim wychodzić na dwór stwierdziła że dopiero po 4 szczepieniu mogę go wyprowadzać na dwór. Czy faktycznie mam go trzymać w domu jeszcze przez 3 miesiące???
Tak będzie najbezpieczniej. Szczenie po pierwszym szczepieniu ma niewielką odpornosc na patogeny z ktorymi moze sie zetknac na zewnątrz. Prosze sie uzbroic w cierpliwosc.

Ja zalecam wyprowadzanie psa po tygodniu od pierwszego szczepienia pod warunkiem że unika się dużych skupisk z innymi psami albo jeżeli jest taka możliwość wprowadzania go na własny ogródek .
Po drugim szczepieniu 10-14dni moze juz wychodzić na spacery.

Pozdrawiam,
Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Z punktu widzenia epidemiologicznego zwierzę najlepiej trzymać zamknięte w domu przez co najmniej 2-3 tygodnie po ostatnim szczepieniu, o ile zostanie ono wykonane nie wcześniej niż w 16 tyg. życia. Z punktu widzenia behawioralnego siedmiotygodniowy szczeniak powinien już odbywać pierwsze spacery i poznawać świat. Niekoniecznie musi wiedzieć, że Ziemia jest okrągła, ale warto aby w najbliższych tygodniach zobaczył drzewo, dziecko, samochód i psa. Dlatego polecam odpowiedź Pani Doktor Joanny Błaszczyk-Cichoszewskiej :)
W każdej sytuacji trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Jeżeli posiadacie ogródek nie ma przeszkód z wychodzeniem na dwór. Odporność na choroby wirusowe nie pojawia się w dniu szczepienia, ale po 3-5 tygodni. Lepiej poczekać te 3 tygodnie po drugim szczepieniu gdy odporność powinna już być na odpowiednim poziomie niż ryzykować, że wasz pupil zarazi się parwowirozą lub inną chorobą zakaźną. Pozdrawiam.
3 tyg.po drugim szczepieniu