Mam dziwny przypadek ponieważ podczas karmienia 5 miesiecznego dziecka raz dziennie słyszę w jego gł

4 odpowiedzi
Mam dziwny przypadek ponieważ podczas karmienia 5 miesiecznego dziecka raz dziennie słyszę w jego głowie dziwny dźwięk jakby mikrofonu. Wydaje się to dziwne ale nawet mój 14 letni syn to potwierdził.
Być może w tej kwestii pomoże laryngolog, który sprawdzi stan drożności dróg oddechowych. Ważna również będzie ocena podniebienia twardego i miękkiego oraz funkcji prymarnych u dziecka wykonana przez logopedę.

Przede wszystkim zalecam udanie się do dobrego pediatry, on powinien obejrzeć dziecko i w razie potrzeby skierować do innego specjalisty, w grę może wchodzić laryngolog, neurolog, fizjoterapeuta, ortopeda, logopeda, neurologopeda. Jak sama Pani widzi lista osób do których można zgłosić się o pomoc jest bardzo długa. Sugeruję zacząć od pediatry. Życzę zdrowia maleństwu
Dzień dobry!
Zalecam udać się do laryngologa dziecięcego, który oceni budowę dróg oddechowych, a przede wszystkim należy wykluczyć rozszczep podśluzówkowy. Pozdrawiam ! neurologopeda Tomasz Bobrowski
Dzień dobry, warto ustalić przyczynę nieprawidłowości. W tym celu warto skonsultować dziecko z pediatrą i laryngologiem, jeśli nie będzie nieprawidłowości w badaniach, warto wybrać się do neurologopedy specjalizującego się we wczesnej interwencji logopedycznej. Pomocny może być też doświadczony doradca laktacyjny.
W Warszawie, na konsultację neurologopedyczną zapraszam do Centrum Terapii Logospec.
Życzę powodzenia w ustaleniu przyczyny .