Mam dwadzescia siedem lat. Moja dolegliwosc jest bardzo dziwna i przewlekla. Pierwsze objawy zaczely

2 odpowiedzi
Mam dwadzescia siedem lat. Moja dolegliwosc jest bardzo dziwna i przewlekla. Pierwsze objawy zaczely sie okolo pol roku temu. Byl to bol barku. Na poczatku nie wielki ale odczuwalny przez cala dobe. Z dnia na dzien zwiekszal sie az zaczalem czuc promieniowanie na cala reka. Po okolo 3 tygodniach zrobilem rezonans kregoslupa plus barku. Rezonans barku nic nie wykazal lecz rezonans kregoslupa wykazal iz mam dyskopatia na odcinku szyjnym (wraz z niewielka protrazja 2 dyskow) Fizjoterapeuta powiedzial ze to jest przyczyna bolu w barku. Zaczolem cwiczyc szyje oraz uczeszczalem na masarz, dalo to efekty do pewnego czasu. Promieniowanie ustalo ale bol zostal (troche mniejszy). Kolejny rezonans wykazal ze moj kregoslup w odcinku szyjbym jest prawidlowy, dobrze nawodniony i wszystko wrocilo do normy. Lekarze nie mogli mi pomoc poniewaz uznali ze powinienem dalej cwiczyc i czekac. Lecz nie przynasilo to zadnych efektow. Nastepnie dowiedzialem sie ze moj znajomy mial podobna sytyacje ale z plecami i byl u niego stan zapalny. Kupilem wiec masc voltaren od stanow zapalnych. Po smarowaniu barku przez 7dni . Bol barku zmniejszyl sie o polowe.
Na chwile obecna mam bardzo lekki bol z rana miedzy barkiem a obojczykiem a w ciagu calego dnia nie boli ale czuje ze cos jest nie tak.
Nie wiem jakie kolejne kroki moge podjac aby dowiedziec sie co mi jest i jak to naprawic i w koncu wyzdrowiec. Czy ktos moglby mi doradzic co to moze byc albo jakie moglbym zrobic badania ??
Witam, Objawy pokrywają się z wynikiem rezonansu, więc najprawdopodobniej dolegliwości związane były z uciskiem krążka na korzeń nerwowy. Wraz z upływem czasu, przepuklina ulega resorpcji i zmniejszają się objawy w kończyn ie górnej. Taki proces trwa przeciętnie ok 6 tygodni, czasem do kilku miesięcy. Jeżeli chce Pan przyspieszyć proces leczniczy, to proszę skontaktować się z fizjoterapeutą pracującym metodą MDT (spis dostępny na stronie Instytutu McKenziego w Polsce). Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Polecam terapię metodą Butlera