Mam dość nieśmiałe pytanie. Może na początek coś o mnie - niespełna 30 lat, nigdy nie byłem w związ

3 odpowiedzi
Mam dość nieśmiałe pytanie.
Może na początek coś o mnie - niespełna 30 lat, nigdy nie byłem w związku i nie współżyłem z dziewczyną, swoje napięcie seksualne rozładowywałem poprzez masturbację (czasem 2 razy na miesiąc, czasem rzadziej). Mam jeden problem - mianowicie, szukam drugiej połówki przez portale randkowe i tam zwykle są zdjęcia... czasem jak spojrzę na jakieś zdjęcie dziewczyny w - że tak powiem - kuszącej pozycji (odkryte ramiona, półleżąca na łóżku, odkryte uda i kolana w krótkiej spódniczce, duży dekolt itp.) to czuję, że zaraz wytrysnę... Nie osiągam erekcji w sensie, że penis twardnieje, jest "lekko" podniecony, ale przy dłuższym oglądaniu takich zdjęć, czy np. czytaniu podniecającego opisu dochodzi do wytrysku. Czy to jakieś poważne zaburzenie? Czy to tylko dowodzi, że mam duży popęd seksualny? No i najważniejsze - jak sobie radzić z tym? Staram się przełączać wtedy na jakąś inną stronę, odwracać wzrok, wtedy podniecenie opada. Proszę o poradę i dziękuję.
Szanowny Panie,

w wyniku bodźców, które ocenia Pan jako podniecające dochodzi do normalnej i zdrowej rekacji ze strony organizmu. Wspomina Pan w tym kontekście o rzekomo dużym popędzie seksualnym jednocześnie wcześniej mówiąc o rozładowaniu napięcia seksualnego poprzez masturbację 2 razy w miesiącu a nawet rzadziej. Choć oczywiscie sama czynność autoerotyczna nie przesądza o tym, czy libido jest niższe czy wyższe, to warto zauważyć, że wybrzmiewają w ocenie u Pana pewne skrajności. Być może dobrze jest pogłębić swoją wiedzę nt. seksulaności człowieka dzięki psychoedukacji, co pomoże zrozumieć Panu aspekt reaktywności seksualnej u mężczyzn i jednocześnie stanie się cenną bazą odpowiedzi na dalsze potencjalne pytania,
dr Monika Gmurek

Szanowny Panie, problem u Pana polega na tym, że osiąga Pan orgazmy na niepełnym wzwodzie. Tak też bywa, nie jest to na tym etapie zaburzenie. Zobaczymy co będzie przy kontaktach, ale może to być przedwczesny wytrysk.
Szanowny Panie.

mniejsza twardość penisa może świadczyć o problemach z erekcją. Na tym etapie ciężko jest to jednak stwierdzić (niezbędny jest tutaj pogłębiony wywiad seksuologiczny -> od jak dawna ma Pan takie objawy, jak było wcześniej, czy występuje to tylko w określonych sytuacjach, bądź kontaktach itp.). Bez wątpienia powinien Pan to obserwować i jeśli zacznie to wywoływać u Pana większy dyskomfort, należy skontaktować się ze specjalistą.
Nawiązując również do pierwszej częśći Pana pytania chciałbym nadmienić, że każdy mężczyzna ma inny popęd seksualny (różnimy się między sobą nie tylko pod względem ilościowym czynności seksualnych bądź autoerotycznych, ale również jakościowym). Dla jednego seks raz w tygodniu może być wystarczający, dla innego może przysparzać to dyskomfort. Ważne jest tutaj zauważenie czy na przestrzeni czasu zapotrzebowanie ulega zmniejszeniu i czy jest czymś konkretnym spowodowane.
Pana reakcja podniecenia w momencie przeglądania profili randkowych jest jak najbardziej zdrowa. Wspomina Pan o masturbacji maksymalnie 2 razy w miesiącu. Być może w trakcie przeglądania stron organizm sam z siebie domaga się rozładowania.

Zalecam Panu obserować erekcję, zobaczyć czy w trakcie stosunku genitalnego będzie podobnie, czy może inaczej. W razie wątpliwości/ zmartwień zachęcam Pana do wizyty u seksuologa, celem przeprowadzenia dogłębnego wywiadu seksuologicznego, dzięki któremu sam Pan również będzie mógł odkryć swoją seksualność oraz dookreślić swoje potrzeby libidalne.

Pozdrawiam serdecznie,
Damian Wolak