Mam 58 lat, od około 2 - 3 lat mam problemy z pamięcią. Neurolog stwierdził depresję, przepisał Fluo

1 odpowiedzi
Mam 58 lat, od około 2 - 3 lat mam problemy z pamięcią. Neurolog stwierdził depresję, przepisał Fluoxetin Polpharma 20mg którą biorę do dziś. Od kilku miesięcy kłopoty z pamięcią nasiliły się, ogólnie mam problem z koncentracją, ktoś do mnie coś mówi w tym momencie rozumiem wszystko a po chwili nie pamiętam nic. Czytam książki, gdy wracam do niej następnego dnia, muszę przeczytać kilka stron do tyłu aby zorientować się w fabule. Wieczorem nie pamiętam z kim dziś rozmawiałam, mówię co wydarzyło się kilka dni temu myśląc że to było dziś. Mieszkam w małym mieście, zdarza mi się że "kręcę" się w kółko szukając miejsca do którego miałam się udać. Dzieci często zwracają mi uwagę że już pytałam ich o coś, nie mieszkają już ze mną, także widujemy się rzadko, pozostał telefon i rozmowa przez kamerkę. Moja mama choruje na Alzheimera, choroba uwidoczniła się pięć lat temu, mama ma 82 lata. Do jakiego lekarz powinnam się udać? Czy i jakie badania mogę wykonać? Mam dwóch braci, którzy mają podobne problemy. Małgorzata.
Dzień dobry,
Najlepiej udać się ponownie do neurologa. W pierwszej kolejności najprawdopodobniej wskazana będzie konsultacja neuropsychologiczna i ocena funkcji poznawczych, do rozważenia również będzie rezonans magnetyczny głowy oraz badania laboratoryjne.