Mam 52 lata i skrajnie bolesne i bardzo obfite comiesięczne krwawienia z odstawienia (tudzież miesią

1 odpowiedzi
Mam 52 lata i skrajnie bolesne i bardzo obfite comiesięczne krwawienia z odstawienia (tudzież miesiączki, leki stosuję w trybie 21:7). Skrajnie silne bóle były powodem diagnozy ginekologicznej: dwa miesiące temu miałam usunięte mięśniaki z macicy poprzez łyżeczkowanie. Ginekolog stwierdził, że po zabiegu bóle powinny ustąpić. Potworne bóle wróciły. Mięśniaków nie ma, stan zapalny w obrębie macicy wyleczony. Pomimo to w pierwszych dwóch dniach miesiączki ból jest tak silny, że podobno robię się cała blada, zimna, kilka razy mdleję i niestety w głos płaczę z bólu przez kilka godzin. Silne leki przeciwbólowe niestety pomagają bardzo słabo. Leczę się również w poradni leczenia bólu z powodu poważnych schorzeń kręgosłupa (przepukliny międzykręgowe, złamanie w kilku miejscach wiele lat temu, hiperlordoza, zwyrodnienia w kręgosłupie szyjnym, piersiowym oraz lędźwiowym, torbiel, liczne osteofity). Od wielu lat przyjmuję antykoncepcję doustną. Działania ginekologa nie przyniosły rezultatu w postaci ustąpienia bardzo silnych bóli, ból jest tak silny, że naprawdę powala z nóg. Ból jest naprawdę nie do zniesienia, zależy mi na zliwkodowaniu przyczyny, a nie na objawowym zaleczaniu go poprzez stosowanie coraz silniejszych leków przeciwbólowych. Co robić?
Zabieg wyłyżeczkowania nie usuwa mięśniaków tylko nadmiar śluzówki z jamy macicy dając materiał do badania pod mikroskopem. Proponuję założyć wkładkę z hormonem, która zmniejszy wyrażnie bóle i obfite krwawienia dodatkowo uzupełni progesteron w okresie około menopauzalnym i zdecydowanie warto odstawić syntetyczne hormony pod postacią antykoncepcji hormonalnej
( zbyt duże ryzyko zakrzepicy i raka piersi w przyszłości). BD