Mam 48 lat mam żonę i dwójkę dorosłych dzieci. Od jakiegoś czasu nadużywam alkoholu i po spożyciu ro

2 odpowiedzi
Mam 48 lat mam żonę i dwójkę dorosłych dzieci. Od jakiegoś czasu nadużywam alkoholu i po spożyciu robie się agresywny. Od 15 lat moja zona jest chora nie uleczalnie wiem ze powinienem być oparciem dla niej i reszty rodziny. Ale nie stety tak nie jest żeby było mało w maju tego roku zmarł mój tata . Boje się że już nie dam rady samemu sobie poradzić z uzależnieniem.
Drogi Panie,
w drodze do zdrowienia najważniejszym z pierwszych kroków jest przyznanie się przed sobą i najbliższymi, że jest się uzależnionym. Kolejny krok to gotowośc do poproszenia o pomoc. W Pana przypadku, myślę, że wskazane będzie skorzystanie z pomocy terapeuty uzależnień. Proszę znaleźć takiego specjalistę na Znanym Lekarzu lub na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Witam! Z problemem alkoholowym rzeczywiście trudno poradzić sobie samemu... Dlatego polecam podjęcie terapii! Dodatków Pana aktualna syt (żałoba, choroba przewlekła) nie ułatwia radzenia sobie z emocjami... Dlatego zachęcam do po szukania w sobie odwagi i zgłoszenia się na terapię.