Mam 48 lat I od niedawna mam nagle skoki cisnienia dodam, ze po bardzo toksycznym zwiazku udalo mi s

2 odpowiedzi
Mam 48 lat I od niedawna mam nagle skoki cisnienia dodam, ze po bardzo toksycznym zwiazku udalo mi sie uciec I zaczac wszystko od nowa.
2 lata temu zaczelam palic marijuana, ktora pomagala mi radzic sobie ze stresem I nadmierna konsumpcja alkoholu. Podjelam decyzje o rzuceniu palenia jako ze cannabis zrobil swoje I pomogl mi uporac sie z moim problemem alkoholowym. No I koszmar sir zaczal. Dostalam naglych skokow cisnienia ostatnie 220/120 gdzie bylam hospitalizowana ale nie podano mi niczego nawet na uspokojenie, dodam, ze mieszkam za granice of 16 lat (UK). Wykonano mi szereg roznych badan I stwierdzono ze fizycznie nic mi nie dolega. Biore doraznie captopril pod jezyk, ktory wyslala mi mama. Mysle o powrocie do palenia gdyz moje cisnienie bylo idealne kiedy uzywalam cannabis.
Nie wiem co robic mam wprawdzie przepisane tabletki przez lekarza GP ( przez telefon, ktory nawet mnie nie widzial) na obnizenie cisnienia ale wiem ze leki z tej grupy so bardzo szkodliwe na watrobe oraz.nerki. nie chcialabym sobie zaszkodzic zazywajac tabletki ktore byc moze nie sa mi potrzebne. Czy jest to mozliwe, ze cisnienie moje jest spowodowane naglym odstawieniem palenia I powinnam zazywac leki na uspokojenie bardziej niz na cisnienie? Dodam, ze palilam okolo 1 g dziennie co jest raczej spora iloscia. Dziekuje.
Dzień dobry, z Pani listu wynika że zastąpiła Pani nadmiarowe picie alkoholu paleniem marihuany, potem nagle odstawiła narkotyk. Podejrzewam, ze może mieć Pani objawy związane z nagłym odstawieniem i nieradzeniem sobie bez pomocy marihuany. Polecałabym konsultacje u specjalisty leczenia uzależnień. Pozdrawiam Joanna Borowczak

Sprawa ma aspekt medyczny (opisuje Pani skutki nagłego odstawienia używki) ale też psychiczny, który leży u podstaw popadania w nałogi. W tej drugiej sprawie proponuję poszukać psychoterapeuty lub grupy terapeutycznej osób uzależnionych. Powodzenia