Mam 42 lata, miesiączka spóźnia mi się 16 dni, testy ciążowe wychodzą szybko, kreska testowa mocna i

1 odpowiedzi
Mam 42 lata, miesiączka spóźnia mi się 16 dni, testy ciążowe wychodzą szybko, kreska testowa mocna i gruba. Temp. w pochwie 37,2. Czytałam że testy ciążowe wykrywają również pewne schorzenia, ale czy wtedy temp byłaby tak wysoka? W poniedziałek idę zrobić badanie krwi. Czy przy torbieli jajnika testy mogą być takie wyraziste?
Witam. Najbardziej wiarygodne będzie wykonanie oznaczenia betaHCG z krwi oraz zgłoszenie się z wynikiem do swojego ginekologa celem zweryfikowania go w badaniu ginekologicznym oraz ultrasonograficznym. Istnieją guzy mogące wydzielać betaHCG natomiast w pierwszej kolejności należy podejrzewać ciąże. Zalecam wykonanie betaHCG z krwi w najbliższym możliwym terminie oraz zgłoszenie się do swojego ginekologa bezpośrednio po otrzymaniu wyniku. Natomiast jeśli stwierdzi Pani jakieś niepokojące objawy, np. krwawienie z dróg rodnych, bóle brzucha, podwyższoną temperatura ciała lub inne niepokojące dolegliwości zalecam natychmiastowe zgłoszenie do szpitala celem przeprowadzenia odpowiednich badań. Pozdrawiam.