Mam 36 lat. Od 2 tygodni mam takie objawy.zaczelo się od bólu stawow w kostakch i kolanach.podczas s

1 odpowiedzi

Mam 36 lat.
Od 2 tygodni mam takie objawy.zaczelo się od bólu stawow w kostakch i kolanach.podczas spoczynku nie bolało jedynie przy wstawaniu i po zrobieniu kilku kroków przechodzilo. Trwalo to 2 moze 3 dni i byc moze bylo to spowodowane aktywniejszym trybem zycia w tym czasie. Potem zaczely sie bole lydek, takie uczucie ciezkosci. I trwa do dzis. Jeden dzien mniej czasej wiecej dokuczaja. I do tego doszly stany lekowe typu ze czegos nie dam rady cos mnie przerasta i ogolne zniechęcenie. Zaczalem czytac w necie i doszukalem się SM. Swiat mi zawirowal. Do tego od tygodnia doszly mi inne objawy jak przez 2 dni pulsowanie tricepsa a nie bylem po zadnym wysilku.pulsowanie minelo to teraz mam takie skoki miesci w roznych czescia ciala powodujace cos podobnego do gilgotek tak , ze musze podrapac ręką. Oraz bóle nadgarstka takie jakby przeciążone sciegna.Bylem u lekarza rodzinnego i zlecil mi morfologie. Zelazo i magnez w normie. Troszke za duzo wapnia . CRP w porzadku.dodgam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy.mam stwierdzone Hashimoto oraz zespol gilberta. Przyjmuje novothyral 75.W tym roku tez mialem kilka sytuacji stresowych jak obrona mgr czy pobyt w szpitalu i badania w zwiazku z przewleklym kaszlem.czy moze byc to nerwica lekowa i strach przed SM czy objawy typowe dla SM?
Dziekuje
Uważam że powinna pani iść do 1 reumatologia I zdiagnozować te początki schorzenia A POTEM kolejne objawy W Oddziale bo pobranie przeciwciał o szerszym spektrum, badań obrazowych itp przychodnie nie są chętne niestety A niektóre są niewykonalne WRĘCZ Z przychodni pomijając tzw oszczędność sprywatyzowsnych na nfz placówek.
Uważam że 1.oddział reumatologii A później objawy mięśniowe odesłać na neurologii albo będzie mieć to związek z chorobą stawów ostrym objawem nagłym.chodzenie po poradniach uważam bez sensu bo czeka się miesiącami na 1 badanie A ilość przeciwciał do zrobienia przekracza finanse jakie stawia właściciel przychodni bo on chce zarobić A NIE stracić.smutna prawda ale tak to funkcjonuje .pozdrawiam.jw Gorlice medicor