Mam 35l jestem po 4 porodach naturalnych (ostatni w 2016). Drugi porod (2011) byl bardzo ciezki (odw

2 odpowiedzi
Mam 35l jestem po 4 porodach naturalnych (ostatni w 2016). Drugi porod (2011) byl bardzo ciezki (odwrocony mechanizm porodu, obustronne pekniecie szyjki macicy). Od 2 porodu mialam problem z nietrzymaniem moczu, szerszą pochwą, obnizonym dnem macicy, bolesnymi stosunkami. Systematyczne cwiczenia miesni kegla, stosowanie stozkow aquaflex nie przyniosly poprawy, wiec w 2017roku zdecydowalam sie na zabiegi laserem Mona Lisa Touch. Efekt po zabiegach byl bardzo zadowalający. Ale niestety po roku wszystkie problemy wrocily i mam wrazenie że w wiekszym stopniu. Nietrzymanie moczu, szerokie wejscie pochwy, widoczne miesnie ktore sprawiaja wrazenie jakby mialy wkrotce wypasc to dla mnie bardzo duzy problem, ktory doprowadza mnie do lez. Mam wiec pytanie w ktorym szpitalu/klinice (bez wzgledu na rejon Polski) wykonuje sie zabiegi/operacje ktore poprawią funkcjonowanie jak i wyglad pochwy (chodzi o szerokie wejscie, nie zalezy mi na plastyce warg i dodatkowych zabiegach "upiekszajacych" ). Ważne by bylo to przeprowadzone w ramach NFZ. Na zabieg prywatny mnie poprostu nie stac.
W Pani przypadku prawdopodobnie należy wykonać zabieg plastyki pochwy i krocza. Takie zabiegi wykonuje się właściwie we wszystkich oddziałach ginekologicznych w każdym szpitalu w Polsce. Po prostu należy udać się po skierowanie do szpitala - do uzyskania od swojego lekarza, nawet prywatnego. Takie zabiegi są finansowane z NFZ.

Zapraszam do poradni uroginekologicznej w Klinice na Starynkiewicza, zapisy bez skierowania. Dedykowany zespół specjalistów zajmuje się tam właśnie takimi problemami.