Mam 35 lat, czynnie uprawiam sport: pilka nozna, snowboard, ostatnio zmagam sie z bardzo niefajnym b

23 odpowiedzi
Mam 35 lat, czynnie uprawiam sport: pilka nozna, snowboard, ostatnio zmagam sie z bardzo niefajnym bolem w kolanie, rezonans magnetyczny wykazal iz jest to ,,kolano skoczka", czy mial Pan moze do czynienia z takim przypadkiem i czy jest to latwe do wyleczenia?, pozdrawiam.
Dzień dobry,
niestety nie można odpowiedzieć na to pytanie. Wynik rezonansu magnetycznego bez opisu dolegliwości bólowych i ich lokalizacji nie pozwala na rzetelną ocenę stanu kolana. Trzeba zbadać wszystkie zakresy ruchomości stawu i tkanki miękkie aby przedstawić rokowanie
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

DZIEŃ DOBRY,
Każdy przypadek jest inny. Zachęcam do wizyty u osteopaty i rozpoczęcia procesu leczenia. Bez badania pacjenta w gabinecie prognozowanie czy terapia będzie łatwa czy trudna i jak długo będzie trwała to jak wróżenie z fusów.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Tak, kolano skoczka jak najbardziej się leczy za pomocą technik manualnych. Zazwyczaj nie jest to skomplikowana terapia, aczkolwiek nie mamy schematów działania które zapewnią szablonowe leczenie- każdy pacjent ma inną historię chorobową i przyczyna zaburzenia możę być u dwóch różnych pacjentów w innym rejonie.

Pozdrawiam,
Michał Bidas, Fizjo-access
Oczywiscie,
W takim przypadku dobrym sposobem na wyleczenie jest prawidlowo przeprowadzona rehabilitacja.Oczywiscie z wczesniejszym szczegolowym wywiadem, badaniem palpacyjnym , indywidualnie dopasowanej do Pana terapii. Zapraszam i Pozdrawiam!
Witam. Tak, miałem do czynienia z tzw. kolanem skoczka. Czy jest to łatwe do wyleczenia jest kwestią indywidualną.
Witam, kolano skoczka jest to zapalenie więzadła rzepki. Niestety należy do schorzeń, które warto wyleczyć jak najszybciej, bo nieleczone może doprowadzić do zabiegu operacyjnego. Zatem dużo zależy od tego jaki jest stopień zaawansowania objawów i od kiedy te bóle występują. Jeżeli jest to początkowe stadium, to jak najbardziej możemy się tym zająć. W razie potrzeby zapraszam na konsultację. Pozdrawiam, Tomasz Paprzycki
Witam,
Kolano skoczka to jedna z częstszych kontuzji powstająca w wyniku przeciążenia. Z reguły nie ma problemu w jej usuwaniu, ale oczywiscie wiecej bedzie mozna stwierdzic na zywo jak zbadam i ocenie cała sytuację. W razie czego zapraszam.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam, dla sportowca to dość poważny problem. Uważam, że od strony rehabilitacji należałoby popracować nad stabilnością kończyny dolnej i przemyśleć strategię niedopuszczania do dalszych uszkodzeń więzadła rzepki, czyli praca nad poprawną biomechaniką kończyny dolnej. Jeżeli jest Pan z Łodzi, to zapraszam, badanie wyjaśni więcej co do biomechaniki Pana kończyny dolnej. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Szanowna/y Pani/e,
problemy stawu kolanowego (w tym tzw. "kolano skoczka") to jedno z podstawowych zadań mojej pracy ze sportowcami i ich kontuzjami.
Nadwyrężenie więzadeł rzepki jest o tyle łatwe do wyleczenia o ile jest rozpoczęte we wczesnym stadium. Zazwyczaj niezbędne jest znaczne zmniejszenie intensywności treningów oraz mocno kompleksowe podejście terapeutyczne. W sytuacji zmniejszania się dolegliwości bólowych stopniowo następuje powrót do aktywności.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Oczywiście, miałem do czynienia z taką kontuzją wielokrotnie. Jednak stwierdzenie czy łatwe czy nie łatwe do wyleczenia, będzie można powiedzieć po badaniu i pierwszej terapii, gdyż "kolano skoczka" może pojawiać się z wielu powodów.
Witam serdecznie!
Każdy problem wymaga indywidualnej oceny problemu pacjenta. Określenie "Kolano skoczka" to tylko pewnego rodzaju synonim wskazujący na bolesny region. W praktyce klinicznej najczęściej regiony stopy lub biodra funkcjonują nie do końca poprawnie, w skutek tego ból występuję w regionie stawu kolanowego.

Pana Problem jest w 100% do wyleczenia, wymogiem jest jednak właściwa diagnoza.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Tak miałam już do czynienia z takim rozpoznaniem..Wszystko zależy jakie są objawy i jaka przyczyna...zapraszam na konsultacje w celu dokładnego badania i wywiadu.
Witam, niestety jest to dość częsta przypadłość u młodych ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia kolano skoczka, czyli przeciążęniowe zapalenie więzadła rzepki. Przypadłość oczywiscie jest do wyleczenia. Zapraszam do kontaktu
Witam! Określenie "niefajny" jest mocno niejasne, a najważniejsze informacje to kiedy ból się pojawia, jak się zachowuje, jak długo się utrzymuje itp. Czasem obraz badania pokazuje zupełnie coś innego od opisu pacjenta lub dodatkowego.
Większość terapeutów spotyka się z podobnym rozpoznaniem u pacjentów dość często, przeważnie w wyniku "kumulacji" mikrourazów, jednak przyczyną dolegliwości tego typu jest najczęściej zaburzony balans mięśniowy lub problem funkcjonalny. Polecam wizytę u fizjoterapeuty w Pana mieście. Pozdrawiam
Jak najbardziej umiejętnie prowadzona terapia manualna + odpowiednie ćwiczenia powinny zmniejszyć objawy. Łatwość wyleczenia jest zdeterminowania stopniem zaawansowania zmian i dolegliwości. W początkowej fazie będzie trzeba również zmniejszyć obciążenia sportowe, aby dać szansę na regenerację więzadle rzepki.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam,
oprócz wyniku MRI ważne jest także badanie fizykalne do potwierdzenia diagnozy. Schorzenie, o którym Pan wspomniał spowodowane jest mikrourazami w obrębie więzadła rzepki, co objawia się zapaleniem. W początkowym okresie warto jest włączyć lek z grupy NLPZ, odciążyć więzadło poprzez aplikacji plastrów, zmniejszyć obciążenia treningowe. Do rozważenia jest również krioterapia. Urazy dotyczące tkanki, z której zbudowane są więzadła wymagają dłuższego czasu leczenia z uwagi na gorsze ukrwienie i zdolności regeneracji. Pozdrawiam
Witam spotkałem się już nie raz z kolanem skoczka a więc co do wyleczenia jest to proces różnie długi dla każdego pacjenta ponieważ na chwile obecną jeśli jest to świeża sprawa należy rozluźnić mięśnie danej kończyny wykonać jeszcze parę czynności przy rzepce a następnie trochę odpuścić przynajmniej na jakiś czas większy wysiłek ze względu na to że rzepka musi mieć czas i możliwość na zregenerowanie się. Natomiast nie jest powiedziane żeby nic nie robić ale dobrać takie ćwiczenia żeby noga mogła pracować bez większych obciążeń w czasie regeneracji więzadła. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Pod kątem powagi powikłań to zaburzenie samo w sobie nie zalicza się do trudnych dysfunkcji. Jednak istnieje wiele czynników, które w takiej sytuacji mogą przesądzić o powodzeniu terapii lub nawet spowodować gwałtowne pogorszenie objawów. Doradzam szybką konsultację ze specjalistą i zlikwidowanie problemu, póki jest łatwy do wyleczenia i zanim stanie się poważniejszy, tym bardziej, że same zmiany degeneracyjne w więzadle rzepki, czy kolanie są w tej jednostce chorobowej wierzchołkiem góry lodowej.
Witam,
Tak, miałem. Trudnosć leczenia jest sprawą indywidualną i u każdego leczenie będzie przebiegało inaczej. Więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia. Fizjoterapeuci mają bardzo dobre wyniki w leczeniu tzw. "kolana skoczka".
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterpeuty lub osteopaty na badanie. problem wynika z zbyt dużego napiecia tkanek w okolicach kolana. Bardzo duże napięcie na powięzi mięśnia czworogłowego uda, pasma biodrowo-piszczelowego doprowadza do problemów kumulujących się na przyczepie mięśnia czworogłowego przy kości piszczelowej oraz rzepce. jest to przypadłość, która dobrze reaguje na leczenie. pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, należy udać się do fizjoterapeuty w celu dokładnej diagnostyki funkcjonalnej. Kolano skoczka nie jest schorzeniem nieuleczalnym. Rehabilitacja tego skupia się głównie na odpowiednich ćwiczeniach ruchowych.
Dzień Dobry, warto udać się do fizjoterapeuty. Po dokładnej diagnostyce uda się dobrać odpowiednie leczenie i ćwiczenia które na pewno pomogą w danych dolegliwościach. Pozdrawiam