Mam 29 lat jestem mężczyzną i niepotrafie nawiązać kontaktów z innymi ludźmi , pracuje w sklepie ale

2 odpowiedzi
Mam 29 lat jestem mężczyzną i niepotrafie nawiązać kontaktów z innymi ludźmi , pracuje w sklepie ale nawet jeśli jest to osoba z mojej miejscowość lub ktora znam ale nie osobiscie to nie potrafię nawiązać z nią kontaktu , brak tematow do rozmówcy nie wiem jak zacząć temat martwię sie zawsze że ktoś mnie później wysmieje albo nie ma ochoty ze mną rozmawiać jesteśmy z innych sfer ponieważ pochodzę z rodziny nie zamożnej a osoba z która chciałem nawiązać kontakt wręcz odwrotnie , dochodzi jeszcze problem ze zaraz mysle ze zrobie z siebie glupka, od lat dziecięcych miałem trudności nawiązywania z innymi rówieśnikami , zazwyczaj nie Mam o czym z innymi rozmawiać nie jestem otwarty a jeśli chcę z tą osobą spróbować nawiązać kontakt to wraz się wycofuje, bo nie mogą znaleźć słów żeby zacząć jaki kolwiek temat bo myślę Ze się ośmiesza.Proszę o jakąś radę
Dzień dobry, z tego co Pan pisze wydaje się, że przeżywa Pan ludzi jako takich którzy są gotowi Pana wyśmiać i upokorzyć. Trudno tak czuć, zwłaszcza gdy jest to stała tendecja (napisał Pan, że podobne trudności występowały od lat dziecięcych). Polecam podjąć psychoterapię, która pomoże Panu przepracować ten problem.
Pozdrawiam,
Jakub Róg-Mazurek

Dzień dobry. Mogą być różne przyczyny opisywanych obaw i trudności. W procesie psychoterapii można lepiej rozumieć siebie i swoje reakcje w relacjach społecznych. Istotne jest to, jak sami myślimy o sobie, jaką mamy samoocenę. Ważna jest historia naszych relacji i to, czego w mniej lub bardziej świadomy sposób oczekujemy doświadczyć ze strony innych ludzi. Sama relacja terapeutyczna może być czynnikiem wprowadzającym zmiany. W zależności od nurtu istnieją różne, często skuteczne sposoby wprowadzania zmian w zakresie funkcjonowania społecznego. Zachęcam do udania się na konsultację do psychoterapeuty, aby dokładniej przyjrzeć się przyczynom trudności, wyznaczyć cele terapii i podjąć pracę nad ich realizacją. Pozdrawiam i powodzenia Joanna Jałowiec-Tinalt