Mam 27lat mam problemy z nawiązaniem i utrzymaniem relacji z ludźmi. Nie mam znajomych, ani przyjaci
3 odpowiedzi
Mam 27lat mam problemy z nawiązaniem i utrzymaniem relacji z ludźmi. Nie mam znajomych, ani przyjaciół z którymi mógłbym gdzieś wyjść. Czuję się samotny. W dzieciństwie nie miałem praktycznie żadnych relacji rodzinnych. I ogólnie dzieciństwo nie było zbyt przyjemne. Czy można z tym sobie jakoś poradzić, i nauczyć się wszystkiego. Pozdrawiam
Można. Zacząć od zrozumienia przyczyn, dla których twierdzi p że jest tak okropnym odludkiem. A potem na pewno będzie już znacznie łatwiej :). Polecam. Naprawdę warto spróbować :).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W dzieciństwie, które Pan określa słowem "nieciekawe" mogło się wydarzyć, że samotność była bezpieczniejsza, niż kontakt. Teraz, po latach zmieniło się otoczenie i okoliczności, ale nawyk pozostał. Jako dorosły człowiek, nadal buduje Pan swoją samotność, choć tęskni za kontaktem. Terapia oparta na relacji z terapeutą jest dobrym krokiem aby wyjść z samotności; nabrać odwagi dla budowania relacji i doświadczyć całej palety uczuć jakie się z tym nieuchronnie wiążą. Powodzenia!

Dzień dobry


Czasami takie problemy oznaczają problemy z osobowością. A osobowość, to coś, co kształtuje się latami, a następnie się kolejnymi latami utrwala.


Czasami wydawać może się, że osobowość jest bardzo trudna do przepracowania, ale jednak jest to możliwe.


Istnieją takie typy psychoterapii, np. psychoanalityczna lub psychodynamiczna, które są w stanie przepracować strukturę osobowości, czyli pewien wzór funkcjonowania, bycia lub niebycia w relacjach, oceny siebie i innych.


Leczenie osobowości jest procesem długotrwałym, natomiast wydaje mi się, że wartym poświęcenia czasu i pieniędzy, gdyż osobowość - zdrowa i prawidłowo funkcjonująca, to największy potencjał, zasób oraz w pewnym sensie "inwestycja" - w siebie samego.


Osobowość obejmuje wszelkie dziedziny naszego życia. Nie tylko pozwala nawiązywać i utrzymywać zdrowe relacji z innymi. Aspekt społeczny jest jedynie jednym obszarem z wielu. Osobowość przejawia się również w naszym życiu edukacyjnym, zawodowym, rodzinnym, a także w obszarze przyjemności, pasji, realizacji swoich potrzeb, ambicji, celów i marzeń.


Zdrowa osobowość pozwala nam wieść szczęśliwe życie, natomiast zaburzona nam to życie utrudnia w tych, najczęściej, wszystkich obszarach.


Zapraszam Pana na konsultację.

Eksperci

Hubert Hryć

Hubert Hryć

Psycholog

Warszawa

Katarzyna Wójcik

Katarzyna Wójcik

Psycholog

Warszawa

Marta Belka-Szmit

Marta Belka-Szmit

Psycholog

Kraków

Iwona Biernat z d. Garbaciak

Iwona Biernat z d. Garbaciak

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Agnieszka Złotowska

Agnieszka Złotowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Gdańsk

Emilia Górczyk

Emilia Górczyk

Psycholog

Ciechanów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 8 pytań dotyczących usługi: zaburzenia w relacjach międzyludzkich

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.