Mam 27 lat , ok 2012 roku zdiagnozowano u mnie nadciśnienie tętnicze, od dluzszego czasu (nie wiem,

2 odpowiedzi
Mam 27 lat , ok 2012 roku zdiagnozowano u mnie nadciśnienie tętnicze, od dluzszego czasu (nie wiem, ze 2 lata brałem Amlozek 5mg), cisnienie mialem w okolicach 130/80 ale postanowilem zmienic lek zeby organizm sie nie przyzwyczaił. Poszedlem do kardiologa na NFZ i mi zapisał Concoram 5mg+5mg i kazal bral polowe tabletki. Biore od 2 tyg i cisnienie mam w okolicach 119/70. Czuje sir dziwnie, zmeczony, stłumiony, takjakby lekko pijany, czesto lekko kreci mi sie w glowie, czuje jakbym mial lekka glowe. Brak sił. Myslalem ze to przez niskie cisnienie ale poszedlem na siłownię,podwyzszylem cisnienie i nadal to samo, co zrobic, przestac brac Concoram i poki Nir pojde do kardiologa to brac Amlozek? Prosze o ODP i z gory dziekuje za ODP. Damian
Być może jest to skutek bradykardii. Proszę wykonać EKG i zapraszam na wizytę.

Dzień dobry! W przypadku leku Amlozek nie ma czegoś takiego jak "przyzwyczajenie organizmu". Jeśli dobrze tolerował Pan lek i ciśnienia były prawidłowe absolutnie nie było wskazań, żeby go zmieniać. Lek, który aktualnie Pan otrzymał zawiera dwie substancje - jedna z nich to ta sama, która znajduje się w Amlozku, tylko przy dawkowaniu 1/2 tabletki przyjmuje jej Pan o połowę mniej, natomiast druga to lek obniżający ciśnienie poprzez zwolnienie pracy serca. Jeśli puls u Pana zwolnił się za bardzo, może to powodować objawy takie, jak Pan opisuje. Sugeruję wrócić do Amlozku, w dawce jaką przyjmował Pan uprzednio i problem zgłosić na wizycie u kardiologa.