Mam 26lat i ostatnio złamał mi się ząb (górna 5). Niestety po oczyszczeniu okazało się, że zęba praw

1 odpowiedzi
Mam 26lat i ostatnio złamał mi się ząb (górna 5). Niestety po oczyszczeniu okazało się, że zęba prawie już nie ma i zasugerowano mi usunięcie. Otrzymałam dwie propozycje od lekarza 1 to implant za około 5 tys zł (drożej jeśli będzie problem z przetoką), a druga to most za ok 2100zł +ewentualne leczenie kanałowe "filarowych" zębów. Zastanawiam się, którą opcję wybrać, ponieważ są to bardzo wysokie koszta. Czy most jest dużo gorszym rozwiązaniem od implantu? Czytałam, że jest również możliwość wykonania mostu na włóknie szklanym z pominięciem szlifowania zdrowych zębów.
Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję.
Każda metoda leczenia ma swoje zalety i wady. Z wpisu widzę, że już je Pani zna, wiec nie będę o nich pisał. Różnica pomiędzy tymi zabiegami leży na innym poziomie: wszczepienie implantu, to bardzo poważny zabieg chirurgiczny. Wygląda on pięknie i prosto tylko na reklamie. Dziś bardzo wielu dentystów porywa się na wykonywanie tego zabiegu. Doprowadziło to rozproszenia pacjentów i do sytuacji, że mało który lekarz wykonuje wystarczająco dużo zabiegów wszczepienia implantu, by zdobyć wymagane doświadczenie. Należy przede wszystkim zapytać wybranego przez Panią stomatologa, ile takich zabiegów wykonał?
Most protetyczny, to metoda już bardzo stara i sprawdzona. Wymaga jednak szlifowania zębów i utalentowanego technika dentystycznego.
Most na włóknie szklanym jest mniej trwały i mniej estetyczny.
Podsumowując: jeżeli znajdzie Pani doświadczonego chirurga i nie będzie Pani oszczędzać ani na lekarzu, ani na samym implancie, to ta metoda uzupełnienia pojedynczego braku zębowego jest najlepsza.