Mam 25 lat od kilku miesięcy raz na jakiś czas odczuwałam uczucie nieuzasadnionego wewnętrznego niep

2 odpowiedzi
Mam 25 lat od kilku miesięcy raz na jakiś czas odczuwałam uczucie nieuzasadnionego wewnętrznego niepokoju, a z nim ból brzucha i biegunki. Od niedawna uczucie te zaczęło pojawiać się coraz częściej. Pewnego dnia obudziłam się z uczuciem bólu w klatce piersiowej, wieczorem serce zaczęło mi kołotać i spanikowałam że mam zawał. Udało mi się uspokoić ciało, ale niepokój wewnątrz nadal we mnie jest. Do tego śpię po kilka godzin i budzę się z bólem brzucha i pilną potrzebą skorzystania z toalety. Nie wiem jak sobie poradzić z tym uczuciem niepokoju. Proszę o pilną poradę.
Dzień dobry,
na początku radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby sprawdzić czy Pani dolegliwości nie mają podłoża somatycznego. Jeżeli okaże się, że w tej sferze wszystko jest w porządku, proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, gdyż w taki sposób mogą przejawiać się problemy w sferze psychicznej. Psychiatra przeprowadzi z Panią wywiad i z pewnością dobierze odpowiednie leki, które wyeliminują uczucie niepokoju. Bardzo dobrym wyjściem byłaby także wizyta u psychologa. Leki jak najbardziej pomagają w takich przypadkach, jednak psychoterapia ma na celu znalezienie źródła dokuczliwych objawów.
Wszystkiego dobrego!
Z pozdrowieniami, mgr Urszula Łaba

Dzień dobry, zgadzam się z przedmówczynią, po ewentualnym wyeliminowaniu podłoża czysto fizjologicznego, należałoby się przyjrzeć ewentualnym przyczyną psychicznym, emocjonalnym, gdzie bardzo skutecznym narzędziem terapeutycznym okazuje się być hipnoza. Polecam i trzymam kciuki za szybkie zdiagnozowanie problemu i właściwe obranie ścieżki terapeutycznej,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 470 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.