Mam 25 lat i nigdy nie uprawiałam seksu. Z wielu powodów. Mam opory, boję się penisów, wstydzę się n

3 odpowiedzi
Mam 25 lat i nigdy nie uprawiałam seksu. Z wielu powodów. Mam opory, boję się penisów, wstydzę się nagości. Przeraża mnie orgazm. Nigdy go nie doświadczyłam, chociaż się masturbuję. Jeżeli już, to chyba tylko we śnie, chociaż nie mam pewności. Przeraża mnie brak kontroli podczas stosunku seksualnego. Nie chcę "oddać się całkowicie" mężczyźnie. Chcę zachować część swojej odrębności, indywidualności. Podobnie ja nie chcę go zawłaszczać, ograniczać mu wolności, robić mu "scen zazdrości", awantur o wyjście z kolegami na piwo itd. Seks kojarzy mi się z brutalnością i agresją. Nie jestem osobą aseksualną, bo interesuje mnie jednak ta tematyka. Boję się, że jeżeli tak dalej pójdzie, to umrę, nie zaznawszy bliskości psychicznej i fizycznej z mężczyzną do końca życia. Jak wyjść z tej niekomfortowej sytuacji?
Droga Pani,
Pani obawy najprawdopodobniej związane są z doświadczeniami (być może z dzieciństwa) - scenami przeżytymi lub podpatrzonymi w życiu realnym lub np. w filmach. Jednak seks nie powinien kojarzyć się z brutalnością i agresją. Właściwa rola seksu to przyjemność i bliskość z drugą osobą. I właśnie tak powinien się Pani kojarzyć. Być może sama nie jest Pani w stanie tego zmienic, dlatego sugeruję umówienie się na wizytę do seksuologa lub psychologa. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Szanowna Pani, to, co pani opisuje wypełnia znamiona efektów traumy na tle seksualnym, bądź awersji seksualnej. Myślę, że wiele z Pani przekonań na temat seksualności- np. ,,oddawanie się mężczyźnie'', wynika również z socjalizacji, która niekoniecznie cechowała się pozytywnym podejściem do seksualności. Jest w Pani dużo lęku, to na pewno utrudnia obecnie wgląd w samą siebie. Jeżeli nie jest Pani aseksualna i chce Pani rozpocząć swoją przygodę z życiem erotycznym- zachęcam do wizyty u specjalisty/specjalistki. Pozdrawiam, Dominik Haak
Witam Serdecznie,
w pełni podpsuje się pod Tym co napisali w odpowiedzi na Pani pytanie specjaliści.
Warto skontaktować się ze specjalistą, terapia pomogłaby Pani zrozumieć siebie, swoje potrzeby, uporać się z trudnym dla Pani lękiem. Temat jest bardzo złożony, szukanie pomocy to pierwszy milowy krok.
Zachęcam więc do skorzystania z wizyty u specjalisty , z pewnością ułatwi to Pani wgląd w siebie.
Pozdrawiam Serdecznie i trzymam kciuki!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.