Mam 24 lata i od kilku miesięcy mam napady kołatania serca, kłucia w okolicy mostka, uczucie jakby s

1 odpowiedzi
Mam 24 lata i od kilku miesięcy mam napady kołatania serca, kłucia w okolicy mostka, uczucie jakby serce biło nierówno. Często mam lodowate ręce i zaraz potem sine paznokcie (może z zimna albo z nerwów?) Miała RTG klatki piersiowej- wyszło w porządku. TSH, żelazo, magnez, wapń, elektrolity i glukoza w normie. Miałam holter EKG wyszło w porządku choć lekarz stwierdził, że mam tendencję do tachykardii (mam nerwicę więc możliwe że z tego). Echo serca wykazało, że mam łagodna niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. Kardiolog stwierdził że bez znaczenia i wiele osób tak ma. Jednak od dłuższego czasu jak mierze ciśnienie miga mi ikonka arytmii oraz ikonka Afib(migotania przedsionków). Nie jest tak za każdym razem ale zdarza się to często. Czy to oznacza, że rzeczywiście mam migotania przedsionków? Holter nic nie wykazał bo w ten dzień szukam się świetnie. Ciśnienie mam w normie.
Ta migająca ikonka w ciśnieniomierzu ma pomagać rozpoznawać napady migotania przedsionków. Ale to oznacza tylko niemiarową pracę w serca w chwili pomiaru. Wystarczy jakieś dodatkowe pobudzenie (co jest normalne) i ikonka się zaświeci. Może też tak być, że jest Pani szczupła i pojawia się u Pani duża zmienność oddechowa rytmu. Serce przyśpiesza i zwalnia przy nabieraniu i wypuszczaniu powietrza, czasem może to być taka równica, że ciśnieniomierz też to wyłapie.