Mam 23 lata. W wieku 17 lat pierwszy raz zauwazylem u siebie zeza zbieżnego oka lewego. Pojawiał się

3 odpowiedzi
Mam 23 lata. W wieku 17 lat pierwszy raz zauwazylem u siebie zeza zbieżnego oka lewego. Pojawiał się on lecz nie było innych skutków przez jakieś 3 lata. Potem zaczęły się problemy z widzeniem ( obraz zaczął mi się mieszać) . Przeszedłem operację, lecz skutki nie były zadowalające i patrzenie w dal sprawia mi duży dyskomfort a także patrzenie na telewizor czy komputer jest prawie wykluczone. Nie wiem co mam dalej robić i gdzie szukać pomocy. Czy jest szansa na odzyskanie normalnego widzenia?
Proszę się skontaktować z optometrystą który zajmuje się terapią widzenia ewentualnie doborem korekcji pryzmatycznej.

Dzień dobry,
jeżeli występują tego rodzaju problemy z widzeniem, powinien Pan skonsultować się z optometrystą specjalizującym się w terapii widzenia. Potrzebna będzie diagnoza aktualnego stanu układu wzrokowego. Czy były przed i po operacji ćwiczenia wzrokowe? proszę na taką diagnozę zabrać swoją dokumentację okulistyczną. Specjalista po diagnozie znajdzie najbardziej skuteczne w Pana przypadku rozwiązania.
Pozdrawiam Małgorzata Orkisz
Dzień dobry,
Dokładnie. Potrzebny jest specjalista, który zajmuje się szczegółową diagnozą widzenia obuocznego i jednocześnie najlepiej terapią wzroku. Taka osoba najlepiej dobierze dostępowanie. Prawdopodobne jest, że uda się taką sytuację poprawić. Zez pojawił się późno więc mało prawdopodobne jest, że rozwinęły się procesy adaptacje do zeza, które jesteśmy w stanie ,,wyprowadzić" z reguły we wczesnych latach życia. Pozdrawiam