Mam 23 lata, od jakiś czterech miesięcy zacząłem mieć problemy z żołądkiem ból brzucha,luźne stolce

2 odpowiedzi
Mam 23 lata, od jakiś czterech miesięcy zacząłem mieć problemy z żołądkiem ból brzucha,luźne stolce czasem nawet zaparcia,przed nowym rokiem problemy z oddaniem moczu. Trafiłem na SOR tam po wykonaniu badań krwi i moczu oraz USG wszystko wyszło dobrze,skierowali mnie do urologa i chirurga, urolog nic nie stwierdził a chirurg zlecił wykonanie badania kolonoskopii tam wyniki również wyszły dobrze, podczas badania cały się zacząłem trząść lekarz powiedział żebym udał się do psychiatry. Odczuwam bóle mięśni,czasem w pracy cały się trzęsę. do tego mam problemy z zaśnięciem. Co to może być i czy da się to szybko wyleczyć, sam już nie wiem co mam robić i myśleć.Udać się do psychologa czy też może psychiatry? Nigdy nie miałem takich problemów od niedawna one nastąpiły.
Dzień dobry,
skoro nie ma typowej, fizjologicznej przyczyny Pana symptomów, wszystko wskazuje na wystąpienie zaburzeń psychosomatycznych. Kiedy nasz organizm nie radzi sobie z lękiem lub stresem może reagować właśnie w opisywany przez Pana sposób. Proszę pamiętać, że każdy człowiek składa się z ciała i psychiki. Często nie zauważamy naszych problemów w sferze psychicznej, kumulują się one, a po jakimś czasie przejawiają się właśnie w sferze somatycznej - bóle brzucha, zaparcia, bezsenność, drżenie mięśni i kończyn etc. Proszę w pierwszej kolejności zapisać się do lekarza psychiatry, który postawi odpowiednią diagnozę i dobierze adekwatne leki, aby jak najszybciej ulżyć Panu w cierpieniu. Następnie, radziłabym udać się do psychologa lub psychoterapeuty, żeby znaleźć źródło dokuczliwych objawów i wyeliminować je poprzez terapię.
Trzymam kciuki, z pozdrowieniami - mgr Urszula Łaba

Dzień dobry,
Opis Pana przeżyć może wskazywać na obszar zaburzeń lękowych. Bardzo ważnym etapem ku drodze do diagnozy będzie wywiad psychiatryczny. Jeżeli psychiatra uzna konieczność włączenia farmakologii dobrze jest uzupełnić to działaniem psychoterapeutycznym. Te dwa działania mogą dać Panu ulgę a jednocześnie zwiększyć skuteczność poradzenia sobie z trudnościami. Życzę powodzenia i pozdrawiam.