Mam 23 lata. Mój problem z zębami jest następujący. Jest to problem ze znieczuleniem. Z górnymi zęba

1 odpowiedzi
Mam 23 lata.
Mój problem z zębami jest następujący.
Jest to problem ze znieczuleniem.
Z górnymi zębami nie miałem problemu ze znieczuleniem, aczkolwiek z dolnymi - to całkiem inna historia...
Miałem leczone (borowane) dolne zęby i za każdym razem, mimo podania mi kilku ampułek, zdrętwienia twarzy przez następne kilka godzin, nie miałem dolnych zębów dobrze znieczulonych.
Nie ważne, czy było podawane zaraz przy zębie, przewodowo koło migdałków - ten ból przy wierceniu i nawet małym powiewie powietrza powodował przeszywający ból od zęba do kręgosłupa.
Dodam, że w życiu miałem leczone 5 razy dolne zęby i za każdym razem historia się powtarzała, a byłem u 5 różnych dentystów.
Musiałem dla swojego dobra przecież siedzieć na fotelu i mimo łez i ogromnego bólu przecież nie mogłem nagle uciec z otwartym zębem, prawda?
Problem był o tyle poważny, że przyszedł moment, kiedy musiałem usunąć ósemki - górnych się nie bałem, ale jedna dolna była dodatkowo zakapturzona i w stanie zapalnym. Poszedłem na narkozę dentystyczną.
Próbowałem wcześniej nawet sedacji wziewnej, ale skończyło się to problemem z żołądkiem zaraz po przebudzeniu.
Ręce mi opadają i żaden dentysta nie był stanie mi wyjaśnić co się dzieje, a tylko i wyłącznie się dziwili.
Prosiłbym o poradę, co powinienem w tej sytuacji zrobić, gdyż na ślepo nie chcę znowu się błąkać, a mamy przecież 2020 rok...
Witam,
Z Pana opisu wynika że nie był Pan ani razu znieczulony przewodowo tak że osiągnięto znieczulenie w sposob prawidłowy. Może to wynikać zarówno z nieprzewidywalnej anatomii co się oczywiście zdarza, konieczności podania odpowiedniej dawki czy doboru znieczulenia oraz techniki. Czasem położenie anatomiczne nerwu jest naprawdę trudne trzeba mieć tego świadomość. Myśle ze osiągniecie znieczulenia zębów dolnych i znieczulenie nerwu zębodołowego dolnego u Pana jest możliwe. Proszę szczególnie dbać o higienę jamy ustnej stosować nić potem myc zęby oraz profilaktykę w gabinecie co pół roku tak aby zapobiec ubytkom próchnicowym. I całkowicie zahamować ich rozwój. Ważna jest również suplementacja oraz poziom witamin makro i mikroelementów szczególnie ważny jest poziom wit D3 oraz C. Również wit B12 czy prawidłowy poziom potasu odpowiada za przewodnictwo nerwowe. Swoim pacjentom przy niedoborze zalecam konkretna suplementację tak aby efektywnie doprowadzić do wzrostu do prawidłowego poziomu poprzez dawkę i sposob podania i wchłaniania. Wcześniej zlecam wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych. Próchnica to choroba zakaźna. Jest to szczególnie ważne ponieważ jama ustna i jej stan odpowiada za zdrowie całego organizmu. Pozdrawiam serdecznie mam nadzieje ze wyczerpująco odpowiedziałam na pytanie proszę pamiętać ze jest to tylko porada i nic nie zastąpi badania.