Mam 22 lata. Od 3 miesięcy mam bol jelit obecnie biorę derbidat i jest lepiej ale bole czasem występ

1 odpowiedzi
Mam 22 lata. Od 3 miesięcy mam bol jelit obecnie biorę derbidat i jest lepiej ale bole czasem występują i czasem luźny stolec. Jestem senna i zmeczona. Zaczelo sie od bolu pod moskiem, zarzucania tresici pokarmowej i bolu zoladka. Mialam robione wowczas usg i wyszlo prawidlowe. Robilam morfologie i wyniki są prawidłowe, crp niskie, mocz, elektrolity, proby watrobowe, tsh i glukoza wyniki w normie. Czy możliwa jest choroba crohna?
Witam
Diagnostyka choroba Crohna jest trudna i często mija wiele miesięcy zanim zostanie postawiona diagnoza. Dominują bóle brzucha, biegunka, stany podgorączkowe, często zmiany skórne i bóle stawów. W badaniach można stwierdzić anemię i podwyższone CRP i OB. Zmiany w jelitach są widoczne w USG brzucha.
Pani/Pana objawy wskazują na zaburzenia czynnościowe. W tych zaburzeniach wyniki badań są prawidłowe. Proszę zrobić Usg brzucha z oceną jelit. Dodatkowo probiotyki i ewentualnie lek z grupy PPI.