Mam 22 lata. Moim problemem jest pogłebiona kifoza piersiowa. Pół roku temu miałam wykonany rezonans

2 odpowiedzi
Mam 22 lata.
Moim problemem jest pogłebiona kifoza piersiowa. Pół roku temu miałam wykonany rezonans z wynikami:
Prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Pogłębiona kyfoza piersiowa.Niewielkie obniżenie i zmniejszenie uwodnienia krążków m-k Th7/Th8, Th8/Th9 i Th9/Th10. Drobnezaostrzenia zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonó kręgów w ich otoczeniu.Trzony kręgów o zachowanej wysokości.Sygnał szpiku kostego objętych badaniem kości prawidłowy.Th5/Th6- drobna, tylna, centralno-lewoboczna wypuklina krążka m-k w niewielkim stopniu przewęża światłolewego zachyłka bocznego i dyskretnie modeluje worek oponowy.Th6/Th7- tylna, centralna protruzja krążka m-k przewęża przednią rezerwę płynową i uciska worekoponowy; bez cech kompresji struktur nerwowych.Th7/Th8 i Th8/Th9- tylne, szerokopodstawne, pośrodkowe wypukliny krążków m-k redukują przedniąrezerwę płynową i uciskają worek oponowy; bez cech kompresji struktur nerwowych.Th9/Th10- tylna, centralno-lewoboczna protruzja krążka m-k wyraźnie ogranicza światło lewego zachyłkabocznego, redukuje przednią rezerwę płynową, uciska i przemieszcza worek oponowy. Brzusznapowierzchnia rdzenia szyjnego spłąszczona od strony lewej.Th10/Th11 i Th11/Th12- krążki m-k z tendencją do uwypuklania, modelują więzadło podłużne tylne.Umiarkowany przerost wyrostów stawowych w stawach m-k Th9/Th10 i Th10/Th11.Poza tym kanał kręgowy w odcinku piersiowym kręgosłupa prawidłowego kształtu i szerokości światła.Worek oponowy nieprzemieszczony, bez cech kompresji. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowazachowana.Rdzeń piersiowy o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Następnie przyjęłam 5 razy ostrzykiwanie kolagenem. Po 2 miesiącach przerwy od pracy wróciłam ponownie gdzie po miesiącu nastąpiło pogorszenie. Udałam się do fizjoterapeuty który próbował mi pomoc "nastawiając" mój kręgosłup, zbyt mocno, po czym było jeszcze gorzej. Na chwilę obecną nie wiem co robić ponieważ czuje od tego momentu odrętwiałą prawą rękę, bez siły, gdy ruszam palcami mam nieprzyjemne mrowienie natomiast od wczoraj to samo zaczęło mi sie robić z prawą nogą, boję sie że nie długo całkiem nie będe mogła nimi ruszać. Proszę o poradę co mogłabym zrobić i dlaczego pojawiły się takie objawy.
Dzień Dobry
Szanowni Państwo niestety nie udzielamy porad on-line.
Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i udzielamy wszystkich informacji w ramach wykonywanych procedur medycznych.
Mogą Państwo skorzystać z wizyt w ramach umowy z NFZ oraz z konsultacji prywatnych wykonywanych w gabinecie.

Dzień dobry.
Sama pogłębiona kifoza piersiowa nie jest wskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego, a dolegliwości w tej okolicy mają często charakter rzutowany (zazwyczaj pochodzą z odcinka szyjnego). Wiem, że obszerny opis wydaje się straszny, ale nie ma on związku z Pani objawami. Opisane zmiany występują praktycznie zawsze nawet u osób bez dolegliwości bólowych.
Nie widzę sensu w tej sytuacji stosowania kolagenu.
Odnośnie "nastawiania" to takie techniki mają zastosowanie, ale po uprzedniej diagnostyce i zachowaniu ostrożności. Nie powinny one nasilać dolegliwości.
Opisane przez Panią objawy wskazują prawdopodobnie na problem z odcinkiem szyjnym (na który może negatywnie wpływać pogłębiona kifoza piersiowa). Proszę niezwłocznie wykonać rezonans magnetyczny i udać się do neurochirurga na konsultację.