Mam 22 lata i jestem studentka. Studiuje dziennie, wiec nie pracuje. Mam wiele spraw i problemów, kt

2 odpowiedzi
Mam 22 lata i jestem studentka. Studiuje dziennie, wiec nie pracuje. Mam wiele spraw i problemów, które czuje, ze muszę z kimś omówić i porozmawiać. Chciałabym dostać nieco pomocy w sprawach związanych z przyszłością, miłością czy ze mną samą. Czasem czuje ze chce krzyczeć, wszystko dusze gdzieś w środku. Chce umówić się do psychologa, to byłaby moja pierwsza wizyta. Finanse jednak nie pozwalają mi na wizyty raz w tygodniu itp. Chciałabym spotykać się z psychologiem raz w miesiącu, ale czy ma to sens? Czy wizyty z psychologiem nie powinny odbywać się czesciej? Bardzo zależy mi na takiej pomocy, ale jeśli wizyty raz w miesiącu nie będą mogły nieść żadnej pomocy….
Witam, regularne wizyty sa wskazane ale nie musza odbywać sie raz na tydzien, wszystko zależy od ustaleń jakie Pani omówi z psychologiem.
Pozdrawiam i zapraszam,
Dorota Paczyńska

Psycholog jest ciut inną formą wsparcia niż psychoterapia.
Psycholog może dawać krótkoterminowe wsparcie - i nie ma wymogu, żeby konsultacje odbywały się w konkretnych terminach: a raczej w ramach zapotrzebowania pacjenta. Psychoterapia to taki większy kaliber, że tak to ujmę - i w terapii częstotliwość spotkań jest ważna chociażby dla jakości terapii i relacji terapeutycznej. W kwestii spotkań z psychologiem - może to być forma doraźnego wsparcia - dopiero, gdyby odbywała się terapia psychologiczna, powinno się spotykać z większą częstotliwością (naukowo największą rekomendację ma raz w tygodniu).