Mam 21 lat i nigdy wcześniej nie miałem żadnych poważnych problemów zdrowotnych. Dwa lata temu pojaw

1 odpowiedzi
Mam 21 lat i nigdy wcześniej nie miałem żadnych poważnych problemów zdrowotnych.
Dwa lata temu pojawiły się u mnie częste bóle głowy (kilka razy w tygodniu), byłem u różnych lekarzy, neurolog zlecił MRI mózgowia.
Badanie nie wykazało żadnych groźnych zmian, a lekarz stwierdził, że moje bóle to prawdopodobnie migrena.
Bóle głowy po pewnym czasie stały się rzadsze.
Rok temu pojawiły się u mnie problemy z widzeniem źródeł światła (nie widzę ich wyraźnie, nawet małe diody led od urządzeń rozlewają mi się i wychodzi z nich mnóstwo promieni, tak jakbym mrużył oczy) ale okulista powiedział, że jego zdaniem z oczami wszystko w porządku i jest to problem neurologiczny.
4 tygodnie temu nagle zakręciło mi się w głowie i te zawroty utrzymywały się do końca dnia.
Następnego dnia wydawało mi się, że jest już trochę lepiej, nada trochę kręciło mi się w głowie, ale miałem nadzieję, że to mija.
Niestety, te lekkie zawroty utrzymują się do dzisiaj (raz zniknęły na 3 dni).
W podobnym czasie co zawroty głowy pojawiły się u mnie spore problemy ze snem.
Codziennie w nocy wybudzam się co około 3-4 godziny, ale nie nagle z powodu koszmaru, czy hałasu, tylko jakby wydawało mi się, że już się wyspałem i powinienem wstawać.
Niepokoją mnie szczególnie te przewlekłe zawroty głowy, ponieważ powodują słabe samopoczucie i bóle głowy, co mocno przeszkadza w życiu codziennym.
Za 1.5 tygodnia wracam na uczelnię i nie wiem jak dam radę pracować z tymi objawami, dlatego usilnie staram się to jakoś zdiagnozować, ale niestety bez skutku.
Lekarz przepisał mi właśnie lek topamax, który zamierzam wykupić, ale mam wątpliwości czy pomoże na moje objawy.
Chciałbym się spytać, czy możliwe że w ciągu tych 2 lat od ostatnie rezonansu mogły pojawić się jakieś poważne zmiany, które wtedy nie były widoczne i warto ponowić badanie rezonansem oraz prosić o możliwe naprowadzenie do dalszej diagnostyki.
Z góry dziękuję.
Ma Pan nieleczoną migrenę. Jest obecnie wiele skutecznych i bezpiecznych metod farmakoterapii, na przykład przeciwciała monoklonalne. Po badaniu i zebraniu pełnego wywiadu lekarz podejmie decyzję, czy konieczne są dodatkowe badania obrazowe oraz ustali odpowiednią dla Pana terapię.
Sugeruję wizytę: Konsultacja neurologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.