Mam 20 lat. Jestem studentem pierwszego roku. Od kilku miesięcy zauważyłem że mój stan psychiczny si

7 odpowiedzi
Mam 20 lat. Jestem studentem pierwszego roku. Od kilku miesięcy zauważyłem że mój stan psychiczny się pogarsza. Częste lęki, paniki, czy wahania ( nawet w pisaniu tego pytania ). Nie wiem, czy to stan przejściowy wynikający ze stresu na uczelni, czy może zarodek czegoś większego. Czy powinienem udać się do psychologa? Jeżeli tak to czy na konsultacje czy może na terapię?
Dzień dobry.
Podjęcie psychoterapii poprzedza zwykle konsultacja. Na pewno warto skonsultować się z psychologiem. Na spotkaniu będzie Pan mógł szerzej opisać swój stan i związane z tym obawy. Psycholog, po uzyskaniu informacji będzie mógł określić potencjalną przyczynę oraz mechanizm problemu i zaproponuje dalsze działania, może to być np. psychoterapia.

Dzień dobry. Myślę, że udanie się do psychoterapeuty będzie dobrym rozwiązaniem. Tak jak sam Pan piszę zauważył Pan u siebie niepokojące objawy (co jest już plusem w terapii). Na terapii będzie miał Pan możliwość przyjrzenia się tym objawom i zrozumienia skąd one się wywodzą i przepracowywania ich w bezpiecznej atmosferze wraz z terapeutą. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Drogi Panie,
bardzo istotne jest to, że jest Pan świadomy zmian swojego stanu psychicznego. Oczywiście trudno stwierdzić, czy to chwilowa reakcja na stres, czy zmiana wynikająca z innego powodu. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się z psychologiem na konsultację. Proszę znaleźć takiego specjalistę w swojej okolicy.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Dzień dobry,

wskazane przez Pana objawy sa wskazaniem do konsultacji z psychologiem. Warto zadbać o swoje zdrowie i wdrożyć techniki, które będa chroniły Pana przed zbyt szkodliwym działaniem negatywnych stresorów.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek
Witam,
Jeżeli pana stan psychiczny się pogarsza to koniecznie proszę udać się na konsultację do psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry. Z pewnością nie można tego tak zostawić. Im wcześniej pan zareaguje tym szybciej się pan z tym upora.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski
Witam,
Zawsze pierwsze spotkanie u psychoterapeuty to konsultacja podczas, której specjalista zbiera dokładny wywiad odnośnie problemu z którym osoba się boryka. Na podstawie tego stawia diagnozę i ustala wraz z klientem plan działania mający na celu doprowadzić do poprawy samopoczucia. Wspomniał Pan, że Pana samopoczucie pogarsza się, to wystarczający powód aby udać się do specjalisty i upewnić się, czy jest Pan sam w stanie sobie z tym poradzić czy potrzebna jest pomoc eksperta. Pozdrawiam, Agata Chęcińska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na początek konsultacja, potem ewentualnie terapia. Tym co pozwala przyspieszyć i wzmocnić efekty psychoterapii jest trening metodą Biofeedback - skutecznie uczy mózg (za pomocą gier i specjalnego programu komputerowego) jak szybko się relaksować i radzić sobie ze stresem i lękiem.