Mam 20 lat, dopowiem na początku, że z problemem zmagam się od ponad 6 lat. Wszystko zaczęło się w w

1 odpowiedzi
Mam 20 lat, dopowiem na początku, że z problemem zmagam się od ponad 6 lat. Wszystko zaczęło się w wieku 10 lat, kiedy poszedłem do parku i usiadłem na kupie prawdopodobnie od psa, o czym nie miałem pojęcia. Wiele osób się ze mnie śmiało nie wiedziałem dlaczego, wszystko uświadomiłem sobie w domu, jednak przez 4 lata nic nie odczuwałem. W wieku 14 lat w galerii handlowej zobaczyłem, jak wszyscy patrzyli mi na spodnie, początkowo myślałem, że zrobiłem kupę w majtki i zaplamiły się spodnie. Poszedłem do toalety sprawdzić, czy właśnie to się stało, jednak nic takiego nie miało miejsca. Myślę, że wtedy po prostu trzy osoby na mnie się popatrzyło, zacząłem kątem oka na wszystkich patrzyć i miałem wrażenie, że na mnie patrzą.
Z kolejnymi dniami było coraz gorzej cały czas, gdy byłem w miejscu publicznym, chodziłem do toalet czy przypadkiem nie zrobiłem kupy w majtki i nie zaczęła prześwitywać, jednak nigdy coś takiego nie miało miejsca. Z czasem doszły objawy lęku, pociłem się, bolał mnie brzuch. Dodam, że cały czas kryje się w miejscach, gdzie ludzie nie mogą mi patrzeć na tył spodni. Z problemem zmagam się tak długo, ponieważ myślałem, że to z czasem minie, wstydziłem się też o tym mówić. Wstydziłem się też o tym pisać, w końcu się zebrałem na odwagę
Zdecydowanie jest to problem, z którym psychoterapeuta, w razie potrzeby przy wsparciu psychiatry, mógłby Panu pomóc. Zdecydowanie trafna decyzja by zacząć działać, ten problem raczej nie zniknie sam.

pozdrawiam