Mam 19 lat. Zauważyłam u siebie przykurcz czworobocznego i m-o-s. Rozciąganie pogorszyło sprawę, sta

3 odpowiedzi
Mam 19 lat. Zauważyłam u siebie przykurcz czworobocznego i m-o-s. Rozciąganie pogorszyło sprawę, stały się one jak skała. Tego wieczoru użyłam różnych rodzajów rollerów- jest jeszcze gorzej.. Co robić? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Proszę udać się do terapeuty pracującego z łańcuchami mięśniowo-powieziowymi. Za mało informacji w podanej przez Panią wypowiedzi. Przyczyna może być problem dyskowy, stawowy, może być tez problem z nerwem zaopatrującym te mięśnie dlatego bez diagnostyki w gabinecie nic nie da się doradzić. Bardzo prawdopodobne ze ma Pani pochylona głowę w jedna stronę lub uniesiony bark, a wtedy przyczyn należy szukać gdzie indziej. I odstawić proszę rolowanie. Nieumiejętne zastosowany raczej szkodzi niż pomaga.

Dzień dobry,
Jeżeli doraźne leczenie nie przyniosło oczekiwanych skutków należy skonsultować się z terapeuta. Ocenie zostanie poddana Pani sylwetka oraz postawa gdyż prawdopodobnie problem tkwi w miejscu oddalonym od obszaru dotkniętego bólem. Pozdrawiam
Zgodzę się z Alicją i Jakubem -należy szukać przyczyny. Udanie się to fizjoterapeuty / osteopaty pracującego m in. łańcuchami mięśniowo-stawowymi to dobry kierunek. Pogorszenie może wynikać że rozciągałaś mięsień napięty reaktywnie ( w odpowiedzi na coś). Przypomina to trochę strzelanie do karetki - nie zawsze to co obecnie jest napięte jest na tą chwilę złe, czasem z jakiegoś powodu jest to ostatnia deska ratunku przed katastrofą. I o tej przyczynie powinnaś usłyszeć w gabinecie ww specjalisty.