Mam 19 lat i od zawsze spotykałem się z informacją, że aby wywołać świadomy sen należy wykonać pewne

6 odpowiedzi
Mam 19 lat i od zawsze spotykałem się z informacją, że aby wywołać świadomy sen należy wykonać pewne kroki, odpowiednio się przygotować, a mimo to może to wywołać skutki uboczne. Od długiego czasu potrafię w jakimś stopniu kontrolować swój sen. Chodzi o tworzenie własnych scenariuszy, modyfikowanie ich, a nawet powtarzanie danej sceny kilka, a nawet więcej razy, aż mi się spodoba i nawet wtedy mogę ją sobie powtarzać chociażby dla zabawy. Niekoniecznie chodzi o powtarzanie widzianych scen, jest to też tworzenie własnych, niespotykanych w żadnym stopniu, choć ciężej jest z wyobrażeniem sobie twarzy. Przez długi czas myślałem, że to nic takiego i że każdy coś takiego przeżywa, więc nie widziałem w tym problemu, lecz gdy kiedyś o tym wspomniałem, spotkałem się z odpowiedzią, że coś nawymyślałem, a świadomy sen to nie jest taka prosta sprawa. Kiedy byłem dzieckiem często w razie koszmaru wręcz prosiłem Boga o lepszy sen. Czy przez takie myślenie przed snem mogłem zwiększyć w tym moje "umiejętności", żeby dziś jego kontrola nie sprawiało mi to problemu? W żaden sposób mi to nie przeszkadza, lecz chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje, skoro normalnie ludzie śnią o tym, co się przytrafi. Sporo szukałem o tym informacji w internecie, lecz nie znalazłem żadnego podobnego przypadku. Z góry dziękuję za pomoc.
Byc moze warto zajac sie poglebieniem rozumienia dlaczego tak wazne jest samo "wywolanie konkretnego snu" dla Pana. Polecam do rozwazenia - mozna u mnie darmowo troche poeksperymentowac. Prosze sie zastanowic i ewentualnie zglosic do mnie via ZL.

Pytanie brzmi z czego wynika potrzeba kontroli snu . Metody poznawczo-behawioralne mogą pomoc w tym nurcie pracuje . Zapraszam . Z pozdrowieniami . Małgorzata Zdunek.
Witam! sen to odpoczynek, czy kontrolowany sen pozwala lepiej zrelaksować się. Jaki inne kłopoty przysparza brak "świadomego snu". Pozdrawiam Alicja Serocka
Dzień dobry! Temat snów jest obszerny i mimo wielu prób opisania, wydaje się pozostawać w obszarze symbolicznego rozumienia. Czytam o Pana potrzebie, nawet silnej, wywoływania świadomych snów, czyli kontrolowania ich. Rozumiem, że może mieć to związek z nocnymi koszmarami, których Pan doświadczał, a przez każdego są niechciane. Myślę, że przestrzeń gabinetu psychoterapeutycznego da Panu swobodę rozmowy o tym, bez obaw o bagatelizowanie. Każdy jest inny, to utarte ale prawdziwe i nie ma co szukać podobnych przypadków, zdarzeń. Lepiej energię ukierunkować na poznanie i lepsze zrozumienie siebie w kontakcie z profesjonalną osobą.
Pozdrawiam, Klaudia Majka z Ośrodka Psychoterapii Progres
Witam.Sen jest pewnym komunikatem naszej podswiadomości ktora przetwarza elementy rzeczywistosci.Dlatego analiza spontanicznych snow moze okazać się bardzo ciekawa i wartościowa.Nie ma sensu celowo ukierunkowywać treści snów bo wiele przez to tracimy.A więc doradzam spontanicznosc i jesli się Pan interesuje swoimi snami -prowadzenie ""dziennika snów""z datami oczywiście tylko wtedy gdy Pan je zapamięta.Znakomity material do glębszego poznania siebie i swoich emocji.
Dzień dobry, jako hipnotyzer i hipnoterapeuta serdecznie Panu gratuluję umiejętności, bo rzeczywiście wymaga to świadomej praktyki, którą "niechcący" osiągnął Pan jako dziecko, tylko pozazdrościć. W Pana wypowiedzi niepokoi mnie jedynie fragment, cytuję: "skoro normalnie ludzie śnią o tym, co się przytrafi." Otóż nie prawdą jest owe stwierdzenie. Proszę korzystać ze świadomych snów, uczyć się w nich nowych umiejętności i szlifować praktykę już posiadanych. Ma Pan niesamowite szczęście. Pozdrawiam i w razie czego zapraszam na konsultacje z hipnotycznego punktu widzenia,
Sugeruję wizytę: Hipnoza - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.