Mam 18 lat od około 3 lat borykam się z bólem w odcinku lędźwiowym. Ból najprawdopodobniej od przeci

2 odpowiedzi
Mam 18 lat od około 3 lat borykam się z bólem w odcinku lędźwiowym. Ból najprawdopodobniej od przeciążenia na siłowni, teraz już nie ćwiczę. Wykonuję tylko ćwiczenia rehabilitacyjne które mam od fizjo ale to nie pomaga. Przerobiłem już co najmniej 5 fizjo i 1 chiropraktyka i nikt nie jest w stanie zaradzić, ból co prawda nie jest silny jestem w stanie bez większych problemów pograć 2 godziny w piłkę, iść na basen, rower, przebiec 10km jednak dyskomfort jest, szczególnie przy długim siedzeniu lub długim staniu. Miałem tomograf i wyszło kilka wypuklin, po czasie doszło strzelające biodro ale na zdjęciu nic nie wyszło, nadal strzela. Do operacji to się nie nadaje przynajmniej moim zdaniem, ból od ok 3 lat taki sam mimo licznych ćwiczeń, wizyt u fizjo i pracy nad mobilnością. Moje pytanie takie czy te wypuklenia z czasem mogą zniknąć przy odpowiedniej pracy z fizjoterapeuta, i czy osoby z takimi problemami da się wyprowadzić do 100% sprawności, bo nie ukrywam że tęsknię za sportem i ciężkimi treningami. Czy mógłby mi ktoś polecić fizjoterapeutę takiego naprawdę godnego polecenia? Chciałbym żeby ta praca miała w końcu jakiś efekt
Wszystko wskazuje na to, że postawiona diagnoza lub sposób leczenia nie były kompletne. Nie znamy jednak dokładnych wyników badań oraz szczegółów prowadzonej u Pana fizjoterapii, tzn. jakie struktury zostały opracowane i dlaczego oraz jakich metod użyto. Opisane przez Pana objawy świadczą jednak o tym, że wciąż mamy do czynienia z nieprawidłowym napięciem tkanek. Taka sytuacja zaburza m.in ukrwienie poszczególnych struktur, odżywienie ich oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, a to z kolei uniemożliwia prawidłowy przebieg procesów regeneracyjnych. Odpowiadając dalej na Pańskie pytanie, czy wypukliny krążka mogą zniknąć i czy możliwe jest doprowadzenie do 100% sprawności, to najprawdopodobniej TAK, jednak trzeba stworzyć ku temu warunki.
Proszę poszukać osteopaty lub fizjoterapeuty z większym doświadczeniem, który spojrzy na problem bardziej kompleksowo i holistycznie. Takie podejście z całą pewnością przyniesie oczekiwany przez Pana efekt.

Zgadzam się z kolegą powyżej. Dokładna diagnostyka to podstawa. Z tego co mówi Pan o charakterze bólu to warto sprawdzić stabilność tego odcinka, skoro ból pojawia się głównie w pozycjach statycznych.