Mam 16lat i skolioze lekko odstająca łopatka i nierówność w tali czy moge to jeszcze wyprostować czy

8 odpowiedzi
Mam 16lat i skolioze lekko odstająca łopatka i nierówność w tali czy moge to jeszcze wyprostować czy już nie da rady?
Istnieje duża szansa ,że przy odpowiednich ćwiczeniach gorset mieśniowy na tyle się wzmocni, że znacznie zmniejszy to nierówności talii oraz odstającej łopatki. W tym celu proszę skonsultować się z fizjoterpeutą. Pozdrawiam

Wszystko zależy od wielkosci kąta skrzywienia i dojrzalosci kostnej. Mozna to wyczytac ze zdjecia rtg. Z pewnoscia odpowiednio dobranymi cwiczeniami i terapia da sie w jakims stopniu skorygowac wyglad. Zapraszam na mojego bloga ilonagosiewskablog. Pozdrawiam
Witam. Gneralnie bardzo dużo zależy od samego pacjenta oraz od systematyczności ćwiczeń, ponieważ tylko regularną, codzienną pracą można oczekiwać zadowalających efektów. Dobierając odpowiednie ćwiczenia wizualnie jest możliwość poprawy wyglądu zarówno ustawienia łopatek jak i kątów talii. Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty zajmującego się terapią wad postawy (pracującego np. metodą FITS). Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Oczywiście. Prowadzę gabinet który specjalizuje się w leczeniu skolioz I wad posady. Szybkość leczenia zależy od kąta, rotacji i innych czynników. Zapraszam na konsultację online jestem w stanie po konsultacji zalecić odpowiednie ćwiczenia które wspomogą korekcję. Można zapisać się poprzez rozmowę telefoniczną. Obecnie ćwiczę tak ( online) z dziećmi i młodzieżą od 5 tygodni.
Można to na pewno skorygować. W 100% zniwelować raczej nie, ponieważ Panie w tym wieku zazwyczaj kończą wzrost, a to jest kluczowe (poprzez RTG można orzec, czy jeszcze się rośnie). Pozdrawiam!
Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć systematycznie pod okiem fizjoterapeuty. To długi proces naprawczy. Do kompletu zaleciłbym zabiegi osteopatyczne.
Witam
Jak już wspomnieli koledzy i koleżanki prognoza zależy od kąta rotacji kręgów (jeżeli taki jest) oraz kąta Coba. Jeżeli wartości są niskie, postawę można będzie skorygować do stanu gdzie zmiany nie będą dostrzegalne :) ważne aby rehabilitacją zajęła się osoba znająca się na rehabilitacji skolioz. Polecam metodę FITS lub FED - są to uznane metody pracy z osobami ze skoliozą i takich terapeutów polecam szukać. Życzę powodzenia.
Jak najbardziej można skorygować wadę, do tego niezbędna jest systematyczna rehabilitacja, najlepiej ze specjalistą ukierunkowanym na korygowanie wad postawy. Do czasu ustabilizowania sytuacji w kraju. Zapraszam na konsultacje online, pokażę zestaw ćwiczeń, który będzie można wykonywać do czasu stacjonarnej pracy w gabinecie.