(Mam 16 lat zaraz 17 ) Odkąd zaczęła się pandemia zamykam się na ludzi i kontakty z innymi. Całymi d

4 odpowiedzi
(Mam 16 lat zaraz 17 ) Odkąd zaczęła się pandemia zamykam się na ludzi i kontakty z innymi. Całymi dniami siedzę sama w pokoju nie czuje się szczęśliwa,czuje się zmęczona , smutna nie wiem jak to nazwać .Czuje się obojętna na wszytko . Nie chce wstawać rano. Mam straszne problemy z zasypianiem nie śpię w nocy (śpię po 3 godziny ). Czuje się jakby był to koniec wszystkiego. Co mogę zrobić aby poczuć sie lepiej?
Dobry wieczór,
opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na rozwijające się zaburzenie depresyjne. Sugeruję pilny kontakt z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zachęcam do kontaktu w celu pogłębionej analizy problemu. Prawdopodobnie zespół depresyjny. Pozdrawiam Marcin Miller
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dobry wieczór, spróbuj zadbać o swoje zdrowie psychiczne.Spróbuj wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, wyjść na spacer (chociaż z 30 min.codziennie),pij dużo płynów(woda, herbatki ziołowe),staraj odżywiać się zdrowo, porozmawiaj z najbliższymi o swoich problemach, podziel się swoimi emocjami z osobą Tobie najbliższą.Jeśli to nie poprawi Twojego samopoczucia, bądź nie będziesz miała ochoty skorzystać z mojej rady, skorzystaj z porady moich poprzedników i udaj się do specjalisty(psychologa, psychiatry).Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko


Witam, popieramy wcześniejsze wypowiedzi. Opisane przez Ciebie objawy wyglądają na rozwijający się stan depresyjny. Niestety pandemia na wiele młodych osób wpłynęła w taki sposób. Zamknięcie w domach i izolacja od rówieśników nie pozwala młodym osobom korzystać z życia adekwatnie do wieku. Przykro mi, że tak się czujesz. Mam nadzieję, że możesz porozmawiać o swoich problemach z którymś z rodziców albo inną ważną osobą, z którą dobrze się czujesz. Aby poradzić sobie z depresją potrzebne będą spotkania z psychoterapeutą, możliwe że także włączenie leków przeciwdepresyjnych. Spróbuj zacząć od terapii. Trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.