Mam 16 lat. Stan moich zębów od najmłodszego nie był zadowalający... wpłynęły na to leki które przy

0 odpowiedzi
Mam 16 lat.
Stan moich zębów od najmłodszego nie był zadowalający... wpłynęły na to leki które przyjmowałem na astmę (proszkowe zawierające glukozę oraz wziewne) do 14 roku życia, byłem alergikiem, długi czas miałem bardzo niski poziom witaminy D (= oraz mój ojciec miał słabe zęby. Bardzo staram się utrzymywac dobrą higienę jamy ustnej lecz mam wrażenie że to wszystko na nic... Mniej więcej od 10 roku życia mam na przednich jedynkach (u góry) na jednej 2 plomby i na drugiej 1 dwójki wyglądają podobnie na prawej 2 plomby a na lewej żadna ale ząb jest odwapniony od przedniej strony. Reszta zębów wygląda podobnie. Jedyne zdrowe zęby mam na dole (od 4 do 4 ) chciałbym poprawić estetykę moich górnych zębów poprzez np zabieg zakładania licówek (z tego co czytałem) najlepsze byłby licówki kompozytowe. Chcę spytać czy taki zabieg byłby możliwy oraz o cenę takiego zabiegu (od górnej 3 do 3) I co mogę zrobić aby poprawić stan mojego szkliwa i zębów? (wzmocnić je) PS. od roku brałem witaminę D (od 2 miesięcy D, K2 oraz A) Proszę o pomoc! jest to dla mnie ważne w tym wieku! Z góry dziękuję za odpowiedz!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.