Mam 16 lat. Stan moich zębów od najmłodszego nie był zadowalający... wpłynęły na to leki które przy

2 odpowiedzi
Mam 16 lat.
Stan moich zębów od najmłodszego nie był zadowalający... wpłynęły na to leki które przyjmowałem na astmę (proszkowe zawierające glukozę oraz wziewne) do 14 roku życia, byłem alergikiem, długi czas miałem bardzo niski poziom witaminy D (= oraz mój ojciec miał słabe zęby. Bardzo staram się utrzymywac dobrą higienę jamy ustnej lecz mam wrażenie że to wszystko na nic... Mniej więcej od 10 roku życia mam na przednich jedynkach (u góry) na jednej 2 plomby i na drugiej 1 dwójki wyglądają podobnie na prawej 2 plomby a na lewej żadna ale ząb jest odwapniony od przedniej strony. Reszta zębów wygląda podobnie. Jedyne zdrowe zęby mam na dole (od 4 do 4 ) chciałbym poprawić estetykę moich górnych zębów poprzez np zabieg zakładania licówek (z tego co czytałem) najlepsze byłby licówki kompozytowe. Chcę spytać czy taki zabieg byłby możliwy oraz o cenę takiego zabiegu (od górnej 3 do 3) I co mogę zrobić aby poprawić stan mojego szkliwa i zębów? (wzmocnić je) PS. od roku brałem witaminę D (od 2 miesięcy D, K2 oraz A) Proszę o pomoc! jest to dla mnie ważne w tym wieku! Z góry dziękuję za odpowiedz!
Ostatnio miałam u siebie takiego pacjenta .Na początku zaproponowałam Mu półroczną kurację leczniczą pastą z ekstremalną dawkę fluoru , zlikwidowałam czynne ogniska próchnicy i jestem w trakcie takiego licowania kompozytem od 250zl za przedni ząb. Zapraszam.

Dzień dobry, najbardziej precyzyjne informacje stomatolog może podać po dokładnym badaniu wewnątrzustnym oraz radiologicznym. Natomiast na podstawie opisu, który Pan podał wydaje się, że licówki mogą nie być najlepszym rozwiązaniem ze względu na ograniczenia tego typu odbudów. Licówek pośrednich (z laboratorium techniki dentystycznej) nie można zaproponować w przypadkach: zbyt mała ilość szkliwa lub szkliwo niewystarczającej jakości (tak może być u Pana), liczne wypełnienia "plomby" (przy cienkich licówkach mogą być widoczne jako ciemniejsze plamy) , wada zgryzu lub nieprawidłowe kontakty (brak prowadzenia kłowego- licówki mogą pękać i odpadać), wiek- takie odbudowy powinny być wykonywane po 18tym lub nawet 21szym roku życia. Ze względu na wszystkie opisane przez Pana problemy proponowałabym na razie: konsultację z pełnym badaniem, aplikację Tooth Mousse codziennie, wymianę wypełnień oraz licówki bezpośrednie (takie wykonywane od razu w gabinecie z kompozytów wysokiej jakości w koferdamie). Zapraszam do gabinetu VERUSDENT z Rodzicami, pozdrawiam serdecznie