Mam 14 lat. Chciałabym zapytać czy to mogą być objawy depresji a jeśli nie to czego? Nie chce mi się

2 odpowiedzi
Mam 14 lat. Chciałabym zapytać czy to mogą być objawy depresji a jeśli nie to czego? Nie chce mi się żyć. Coraz częściej myślę o odebraniu sobie życia ale boję się tego zrobić więc pewnie do tego nie dojdzie. Nic nie sprawia mi przyjemności. Nie widzę sensu w robieniu czegokolwiek. To tej pory myśli samobójcze miałam tylko w tedy gdy w domu były problemy i zawsze przechodziły mi samoistnie. Teraz pojawiają się nawet w tedy gdy w domu nic się nie dzieje ok. co 2 lub 3 tygodnie i nadal przechodzą. To są tylko myśli bo ja nie jestem w stanie tego zrobić. Muszę się zmuszać do zrobienia czegokolwiek ale gdy się już zmuszę to daję rade. Najchętniej bym tylko leżało w łóżku a jedyną rzeczą która sprawia mi teraz przyjemność to jedzenie.
Witaj,
może być tak,że objawy, które opisujesz świadczą o depresji... Trudno stwierdzić bez rozmowy bezpośredniej z Tobą. Najsensowniej byłoby abyś udala się na konsultację do lekarza psychiatry, który przeprowadzi wywiad i postawi diagnozę. Zwykle psychiatra zaleca też spotkania z psycgologiem/psychoterapeutą, czasami wspomaga terapię farmakoterapią. Jednakże są to decyzje głównie lekarza.
Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Natalia

Witam, mogą to być objawy depresji niemniej jednak jedyna możliwość aby postawić taką diagnozę i zaproponować proces leczenia to konsultacja z lekarzem psychiatrą. Objawy, które opisujesz są wskazaniem już do takiej konsultacji. Sugerowałabym również kontakt z psychologiem celem podjęcia terapii, pomoże Ci to uporać się z tym co czujesz i co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie i trzymam najmocniej kciuki. Ania