Mam 13 lat i od jakiś 5-7 miesięcy nie mam na nic siły, wszystko mi obojętne, jestem ciagle zmęczona

2 odpowiedzi
Mam 13 lat i od jakiś 5-7 miesięcy nie mam na nic siły, wszystko mi obojętne, jestem ciagle zmęczona i nie wyspana w mocy budzę się średnio 4-5 razy cała spocona mam tez duże trudności z zaśnięciem potrzebuje na to jakieś 1-2 godz.
To wszystko zaczęło się wtedy kiedy zmieniłam klasę (starej tez nie lubiałam ale dało się przeżyć) *dodam ze pochodzę z nie najbogatszej rodziny i jestem obiektem wyśmiewania się w szkole* myslalam se wszystko się zmieni w nowej klasie ale tak nie było, codziennie byłam wyśmiewana i poniżana a to ze jestem otyła (nie bardzo ale jakieś 2-3 kilo nadwagi) nie mam drogich ubrań a to ze moją mame nie stać na utrzymanie mnie.
Przez to zaczęłam bać się szkoły i za wszelką cenę starałam się jej unikać, teraz jak weszło nauczanie zdalne potrafiłam się nagle rozpłakać jak nie znałam odpowiedzi na pytanie bo zawsze było ode mnie wymuszane bycie perfekcyjną. Doszło do tego samookaleczenie za najdrobniejsze rzeczy a to ze stłukłam coś albo ze nie mam idealnej figury
Nie wiem czy to co napisalm to jakiś objaw choroby czy to tylko ja sobie coś ubzdurałam
*dodam ze chodze do psychologa ale on nic nie pomaga a wręcz przeciwnie tylko pogorszył sprawę ;//)
Dziekuje z góry za odpowiedz i przeczytanie
Witaj,
czasami jest tak,że z kimś nie jest nam po drodze. Tak samo może być z psychologiem. Być może trzeba podjąć decyzję odnośnie zmiany terapeuty? czasami jednak, aby było lepiej trzeba dotrzeć do tego, co trudne, tak może być w Twoim przypadku. Którakolwiek z tych opcji jest Ci bliska, myślę,że bez pomocy terapeuty może być Ci trudno poradzić sobie z sytuacją, która jest dla Ciebie ciężka. Objawy, które opisujesz mogą być wynikiem oddziaływania stresorów: trudności z zaśnięciem, obniżona samoocena, okaleczenia. Nie warto ich ignorować.
Powodzenia!
N.Szymańska

Dzień dobry. Piszesz o wielu trudnościach, które jak się domyślam, mogą być dla Ciebie przytłaczające. Warto, aby Twoim problemom przyjrzał się specjalista. Nie zniechęcaj się nieudaną relacją z psychologiem - tak się zdarza, że nie zawsze pierwsza osoba, do której zgłosimy się z problemem, przypadnie nam do gustu i będziemy chcieli kontynuować współpracę. Zachęcam Cię serdecznie do kontaktu z innym specjalistą.
Pozdrawiam, Bartosz Neska