Mały niejadek
1
odpowiedzi
Mam córkę (1r. 8m.) Blisko rok walczymy z nią aby "normalnie" jadła.Nie chce sama jeść rączkami. Trzeba jej podawać jedzenie do buzi. Karmienie w krzesełku zajmuje za każdym razem 2-2,5 h. Czasem potrafi zjeść tylko jeden plasterek parówki i więcej nic. Żona karmi córeczkę piersią (przez noc i raz w południe). Czy to możliwe, aby to dziecku wystarczało? Czy ona w ogóle nauczy się sama jeść. Pediatra nie widzi nic niepokojącego. Dziecko "dobrze wygląda". Co robić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Nie ma niejadków, są dzieci z problemem o którym nie są nam w stanie opowiedzieć. To my dorośli musimy zaobserwować z czego wynika niejedzenie. Dziecku taka ilość podawanego pokarmu nie wystarczy na całą dobę, tym bardziej że ma 1 r i 8m i musi jeść po to by uczyć się chociażby umiejętności. Proszę napisać do mnie na dysfagia@op.pl powiem co i jak należy zrobić.
Nie ma niejadków, są dzieci z problemem o którym nie są nam w stanie opowiedzieć. To my dorośli musimy zaobserwować z czego wynika niejedzenie. Dziecku taka ilość podawanego pokarmu nie wystarczy na całą dobę, tym bardziej że ma 1 r i 8m i musi jeść po to by uczyć się chociażby umiejętności. Proszę napisać do mnie na dysfagia@op.pl powiem co i jak należy zrobić.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Wita. Mam 38 lat ,2 lata temu w koncu zostalam poprawnie zdiagnozowana,zmagam sie z obrzekiem lipidowym, tzw.tłuszczowy w stadium 2 mozna powiedziecze juz 3????, ciężko jest normalnie funkcjonować chciałabym poddać sie liposukcji,czy doktor podjął by sie takiej operacji???pozdrawiam
- Dzień Dobry, mam pytanie czy zetknął się Pan z przecinaniem nici końcowej (filum terminale) w przypadku jamistości rdzenia na poziomie krzyżowym kręgosłupa. Jaka jest Pana opinia na ten temat a może wykonuje Pan tego typu operacje? Dziękuję.
- Witam, W sobotę przewróciłam się na nartach, które się nie wypięły. Czułam ból w kolanie. Przy próbie wstania coś strzeliło. Na sorze w Krakowie zrobiono mi rentgen - na szczęście nic się nie złamało. Kolano było spuchnięte. Lekarz mi zgiął nogę (na wypisie jest ograniczenie zginania o 10 stopni).…
- Witam Pana Dr . Martwi mnie ostatnimi czasy dobrze wyczuwalny guzek , na prąciu pod żołędziem. W czasie erekcji dużo lepiej wyczuwalny. Czy to coś groźnego ? Z góry dziękuje za odpowiedz i serdecznie Pozdrawiam.
- Prawdopodobnie mam cukrzyce...,czy ktos moglby mi doradzic?Wynik dwukrotny glukozy naczczo 7,06 akolejny 7,18 i insulina 57,9. Wedlug lekarki test obciazenia nie jest potrzebny jedynie powtorzyc znow glukoze,jesli wyjdzie 7 lub wzyw to do diabetologa. Czy to juz na 100% cukrzyca?, Z góry dziękuej…
- Witam, jestem w Anglii z ciężką depresją, brałem Mozarin 10mg kilka dni, ale wystąpiło ogromne nasilenie myśli samobójczych, wykręcało mnie, obecnie dali mi Mirtazapina 15 mg, i mnie nieco wyciszyło, ale obawiam się skutków ubocznych w postaci spadku białych krwinek. Podejście lekarzy tutaj…
- Witam, Piszę w imieniu męża, którego chciałabym umówić do Pani doktor na wizytę. Mam jednak na wstępie pytanie dotyczące wyników jego badań. Maż ma lat 27, trenuje, jest na zdrowej diecie bez przetworzonych węgli, bezglutenowej, bezlaktozowej i śmieciowego jedzenia. Wszystkie podstawy w…
- Od pewnego czasu mam problem z przrbarwiebiem w okolicy nosa i ust jest to chropowate przrbarwienie o kolorze pomarańczowym proszę o jakieś maści żele czy coś czym bym mogła to rozjaśnić zlikwidować
- Czy przy reumatoidalnym zapaleniu stawów konieczne jest branie sterydów.Twarz mi robi się opuchnięta i czuję że tyje czy sterydy można zastąpić czym innym?
- Witam , Prawdopodobnie mam cukrzyce...,czy mogłaby mi Pani doradzic?.Wynik dwukrotny glukozy naczczo 7,06 a kolejny 7,18 i insulina 57,9. Wedlug lekarki test obciazenia nie jest potrzebny jedynie powtorzyc znow glukoze,jesli wyjdzie 7 lub wzyw to do diabetologa. Czy to juz cukrzyca?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.