Leki za zakrzepice

1 odpowiedzi
Dziekuje Doktorze za odpowiedz na moje pytanie o zakrzepicy szyjnej..i barkui...a jeszcze mam jedno...pytanie.Zakrzepica u mnie pojawila sie 2 lata temu i przez 1 rok bralam zastrzykip/zakrzepowe a pozniej acard,ktory bralam do tej pory.Nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z zkrzepica...i okazalo sie,ze nieprawidlowa byla decycja onkologa o przejsciu na acard....i zaleca sie brac inne leki p/zakrzepowe...a nie chcialabym wracac znow do zastrzykow.Dowiedzialam sie ,ze sa inne leki takie jak ..warfarin,coumadin,acenokumarol...ktore z nich polecilby Pan Doktor uzywac...to przepisze mi doktor rodzinna..Moja wizyta u chirurga naczyniowego bedzie dopiero za rok.
Dziekuje serdecznie i pozdrawiam.
Witam,
W przypadku jeśli od podstawowego leczenia choroby nowotworowej minęło 2 lata i jest Pani pod regularną kontrolą można spróbować włączyć leki doustne. Rodzaj leku zależy od sytuacji klinicznej. W Pani sytuacji może w tej chwili nie być zdecydowanych przesłanek do włączenia typowych leków p/zakrzepowych. Należy się zastanowić nad Sulodexydem w dawce 2 x 2 kaps.
Z poważaniem,
Michał Kuklo