Lekarz zdiagnozował u mnie nerwicę lękowa. Nie dal mi żadnego leczenia tylko terapia. Nie wiem na ja

2 odpowiedzi
Lekarz zdiagnozował u mnie nerwicę lękowa. Nie dal mi żadnego leczenia tylko terapia. Nie wiem na jaką terapię najlepiej pójść skoro narkotyki były również z nią związane znaczy były zapalnikiem nerwicy. Dodam że narkotyków już nie dotykam bo nie chce skończyć w trumnie tylko chce realizować swoje marzenia niestety nerwica od ponad paru miesięcy krzyżuje moje plany bo nie jestem w stanie nie raz wyjść z domu .obawiam się podróży i wszystkiego nie raz się przełamuje ale później znowu ten stan wraca ze mam strach jak idę do sklepu zawroty głowy i uczucie omdlenia. Na jaką państwo by proponowali terapię się udać? Lekarz wspomniał o poznawczo-bahawioralna że jest skuteczna i możliwe że po dwóch miesięcy praca nad sobą będę już swobodnie mógł chodzić po dworze. Dodam że w domu czuje się okey.
Terapia jest skuteczna na ogół wtedy, gdy pacjent czuje się dobrze w relacji z terapeutą/terapeutką. Nurt nie jest szczególnie istotny. Ja pracuję w systemowym. Zapraszam serdecznie on-line :)

Dzień dobry,
nurt poznawczo-behawioralny wspomniany przez lekarza rzeczywiście jest skuteczny w leczeniu nerwic, co jest potwierdzone w badaniach, jednak tak jak wspomniała moja poprzedniczka bardzo ważna jest dobra relacja z terapeutą. Proszę spróbować, po pierwszej czy drugiej wizycie będzie już Pan wiedział, czy z tym terapeutą czuje się Pan na tyle dobrze by kontynuować spotkania, czy poszukać innego. Powodzenia!