Krwawienia od 4 lat podczas stosunku

5 odpowiedzi
Byłam u 12stu ginekologów w 3 województwach.Mam 24 lata nie rodziłam. Od 4 lat mam krwawienia podczas stosunków. Mam ektopie ale na kolposkopii lekarze mówią ze nie jest jakoś wyjątkowo duża. Robiłam badania na bakterie, grzyby, cytologie, usg. Wszystko wychodzi dobrze. Endometrioze wykluczono. Od 16 r.ż brałam tabletki antykoncepcyjne. W wieku 20 lat zostały zmienione na atywie ( z naraya) . Teraz lekarz stwierdził że to może wina tabletek i powrócilam do naraya. Czy zle dobrane tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać krwawienia podczas stosunku? Od 7 lat mam tego samego partnera, suchosc pochwy wykluczono. Jakie badania wykonac i gdzie się dalej udac?
Odstawić antykoncepcje. Jeżeli objawy się utrzymają należy rozważyć łyżeczkowanie kanału szyjki macicy i badanie histopatologiczne

Należy zbadać ogólny stan zdrowia i zacząć od lekarza rodzinnego. Tabletki antykoncepcyjne stosowane zgodnie z zaleceniem lekarza nie mogą wywoływać krwawienia podczas stosunku.
Dot. większości pytań - niemożliwe jest udzielenie właściwej odpowiedzi na podstawie opisu, z pewnością nie wszystkich dolegliwości bez badania. Liczy się człowiek, nie objawy. Wszystkim Paniom zalecam wizytę u ginekologia; profilaktycznie w I połowie cyklu, natomiast w przypadku dolegliwości od razu. Zapraszam.
Witam, należy pogłębić diagnostykę. Rozumiem, ze w USG jest wszystko prawidłowe, nie ma podejrzenia polipa etc. Czy były wykonywane badania w kierunku wirusa HPV, Chlamydii, Mycoplasmy i Ureaplasmy? Ponadto warto rozważyć histeroskpię. Bez badania Pani trudno jest się wypowiadać nie widząc jak wygląda szyjka macicy. Jest dużo różnych możliwości. Można rozważyć odstawienie tabletek, ale na dłuższy czas, min. pół roku. Pozdrawiam
abrazję frakcjonowaną
Dzień dobry. Krwawienie ciemną krwią sugeruje krwawienie z jamy macicy. Jeśli w badaniu USG nie ma odchyleń od normy to można spróbować dopasować środki antykoncepcyjne. Krwawienie jasną, żywą krwią świadczy o krwawieniu z szyjki macicy np. nadżerki, trzeba wówczas wyleczyć nadżerkę. Można spróbować stosować przez kilka tygodni Cicatridinę ( globulki bez recepty) działające przeciwzapalnie i na gojenie. Pozdrawiam