Kręgozmyk 13mm

4 odpowiedzi
Witam!W kwietniu 2016r. miałam operację.Stabilizację od L4-S1,laminektomię i poszerzenie kanału kręgowego.Na tę chwilę nie ma tragedii ale niestety nadal boli mimo tego,że cały czas się rehabilituję.Zastanawia mnie tylko ile zazwyczaj trwa powrót do zdrowia po takiej operacji.Pozdrawiam
Witam,
Jeśli chodzi o czas trwania powrotu do zdrowia jest to osobniczo zależne od pacjenta. Trzeba wiedzieć również, że podczas terapii po tego typu operacji istotne jest połączenie dwóch elementów terapii manualnej jak i ćwiczeń. Ćwiczenia powinny być wykonywane także w domu jako uzupełnienie terapii ( powrót do zdrowia jest wtedy szybszy) Ciężko mi jest ocenić stan pani zdrowia bez konsultacji. Bardzo chętnie pomogę i zapraszam!

Dzień dobry. Niestety nie ma ścisłych norm czasowych w jakich pacjent powinien powrócić do zdrowia. Jednak w mojej ocenie powinien on u Pani już jakiś czas temu nastąpić. Najprawdopodobniej jest jeszcze jakaś funkcjonująca dysfunkcja, która to uniemożliwia i jest ona pomijana podczas rehabilitacji. Polecam udać się na konsultację do osteopaty, ponieważ specjaliści osteopatii mają szeroki zakres wiedzy w diagnostyce i terapii całego organizmu .
pozdrawiam
Witam,
Zazwyczaj 3-4 miesiące powinny wystarczyć do poprawy jakości życia z przed operacji. Tak duży zakres operacji zawsze niesie za sobą możliwość dalszych przeciążeń, ktore beda powstawały na drodze kompensacji obciążeń. Pracuj nad stabilizacja miesni głębokich i dbaj o postawę przy pracy
Pozdr
K.
Przy operacji tak znacznie ingerującej w jednostkę ruchową, pewne dolegliwości mogą towarzyszyć pacjentowi pomimo prawidłowo wykonanego zabiegu i rehabilitacji. O sukcesie można mówić, porównując obecne dolegliwości do tych sprzed zabiegu. Przykładowo, jeśli zabieg wykonano ze względu na ubytek neurologiczny, który wycofa się po interwencji, a pozostaną okresowe napięciowe dolegliwości, to wynik z pewnością określimy jako dobry. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że pozostały dyskomfort może jeszcze maleć, zwłaszcza jeżeli nie wszystkie funkcje zostały odbudowane i nie minął rok od zabiegu.