Kobieta w wieku 76lat, cukrzyca, otyłość, rak jelita grubego. Lekarz w szpitalu zalecił przyjmowanie

3 odpowiedzi
Kobieta w wieku 76lat, cukrzyca, otyłość, rak jelita grubego. Lekarz w szpitalu zalecił przyjmowanie preparatów wysokobiałkowych "nutramil complex protein" na trzy dni przed operacją usunięcia guza- jeden dziennie i zapowiedział, że po operacji również będzie miała je przyjmować. Czy to faktycznie jest konieczne? Jakie znaczenie dla zdrowia będzie miało przyjmowanie tego preparatu? Według stron producenta ogromne.. ale byłabym wdzięczna za informację od osoby postronnej. Czy przyjmowanie tego preparatu będzie pomocne w rekonwalescencji?
Jak najbardziej. Pacjenci onkologiczni często mają niedobory żywieniowe. Również wśród pacjentów otyłych zdarzają się nierzadko. Stosowanie suplementacji białkowo-kalorycznej poprawia wyniki operacji, zarówno klasycznej, jak i laparoskopowej.

Stosowanie ONS przed zabiegiem, zwłaszcza dużym, w zakresie jamy brzusznej powoduje zmniejszenie ryzyka powikłań oraz szybszą rekonwalescencję. Jest wiele badań naukowych potwierdzających ten fakt.
Dzień dobry, pacjenci z chorobami nowotworowymi często mają objawy wyniszczenia lub objawy niedoborów żywieniowych (nawet osoby wyglądające jak otyłe). Leczenie onkologiczne jest bardzo obciążające i właściwe żywienie (zawierające właściwą zawartość składników odżywczych - bogatych w białko i wysoko kaloryczne) jest ważne w szybszym powrocie do zdrowia, rzadziej dochodzi do powikłań i zaburzenia gojenia rany pooperacyjnej. Anna Trybull