Kobieta lat 49.Brak urazów. Narastające problemy mrowienie i drętwienie rąk, wypadanie przedmiotów,

1 odpowiedzi
Kobieta lat 49.Brak urazów. Narastające problemy mrowienie i drętwienie rąk, wypadanie przedmiotów, ból prawego barku, mówienie w stopach. MR kręgosłupa szyjnego. Wygładzenie fizjologiczne lordozy. Niewielkiego stopnia wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze w stawach unkobertenanralnych . Na poziomie C5/C6 wypuklina krążka m/kręgowego z towarzyszącymi osteofitami skierowanymi dokanałowo oraz ze zmianami zwyrodnieniowo- wytwórczymi w stawach unkobertenanralnych . Zmiany te moderują worek oponowy i minimalnie rdzeń okręgowy, a także zwężają otwory m/kręgowe z możliwym konfliktem korzeniowym. Wymiar Strzałkowo kanału kręgowego 7,5 mm. Na poziomie C6/C7 centralna protuzja krążka m/kręgowego o szerokiej podstawie, która modeluje worek oponowy. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 8,5mm. Uwidoczniony odcinek rdzenia jednorodny. W sezonie kręgu C4 obszar 12mm hyperintensywny mogący odpowiadać naczniakowi. W sezonie C6 podobny obszar 6mm.
Lubi pan z powodu wielopoziomowych neuropatii uciskowe i nerwów kończyn które często towarzyszą dyskopatii szyjnej.
Proszę wykonać badanie electrofizjologiczne przewodnictwa nerwowego w schemacie korzeniowym z uwzględnieniem oceny nerwu pośrodkowego i łokciowego na poziomie nadgarstka oraz łokcia, a następnie zgłosić się do RehaOne
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurga ręki - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.