Kobieta lat 30 badanie reż.mag Mam pojedyncze gozki schmorla w trzonach kregowych zmianydehydrac i w

3 odpowiedzi
Kobieta lat 30 badanie reż.mag Mam pojedyncze gozki schmorla w trzonach kregowych zmianydehydrac i wypukliny krążków modelujący worek oponowy proszę napisać czy coś mi grozi z tym poważnego?
przepukliny które maja styczność z workiem oponowym mogą,ale nie musza, w przyszłości dawać rozmaite objawy od boli pleców przez bole kończyn, a na bólach głowy kończąc. Należałoby Panią zbadać całościowo (przez terapeutę) aby wykryć złe pracujące łańcuchy i porozmawiać o profilaktyce. Nie napisała Pani czy już są obecne jakieś objawy, jakie są obciążenia genetyczne, choroby współistniejące itd itp. Ogólnie takie zmiany mogą być całkowicie bezobjawowe. Najnowsze nadania pokazują, iż za około 75% przypadków bólów kręgosłupa jest odpowiedzialna powięź, a wiec coś co otacza i przenika nasze całe ciało. pacjenci z prawdziwymi problemami odkręgosłupowymi to około 10-20 %. Zapraszam na konsultacje.

Twój opis badania bez podania (skorelowania) objawów i wyników badania (potwierdzających/różnicujących testów czynnościowych/funkcjonalnych i testów napięciowych tkanek) niewiele wnosi do postawienia diagnozy a tym bardziej następczej propozycji postępowania terapeutycznego.
W pierwszej kolejności zalecam konsultację z fizjoterapeutą/ -tką pracującym/ -cą globalnie (z całym ciałem) zarówno poprzez aktywności (terapia funkcjonalna) jak i manualną pracę na tkankach (np. terapie powięziowe takie jak: Manipulacja Powięzi wg Stecco, Łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, techniki powięziowe i membranowe [Peter Schwind], tensegrity touch , integracja Strukturalna etc.).
Życzę powodzenia,
Daniel
Podkreślę jak powyżej kolega i koleżanka że MRI nie jest wyrocznią,jeśli wykluczone są poważne patologie to zmiany widoczne w rezonansie słabo korelują z aktualnym zródłem bólu. Pozdrawiam