Kobieta 32 l. - jestem na stymulacji clo 5-9 dc 1 tab. + luteina 16-26 dc 2x1 tab. Cykle 28-30 dni.

5 odpowiedzi
Kobieta 32 l. - jestem na stymulacji clo 5-9 dc 1 tab. + luteina 16-26 dc 2x1 tab. Cykle 28-30 dni. 1 cykl brak ciąży. 2 cykl 26 dc test negatywny, odstawiłam luteinę mimo to w kolejnych dniach pojawiły się oznaki ciąży. 33 dc kolejny test i tu od razu 2 kreski więc powróciłam do luteiny z tym, że jeszcze tego samego dnia pojawił się ból podbrzusza i plamienie krwią które w nocy zmieniło się w miesiączkę. Co mam robić? Odstawić luteinę i oznaczać hcg - jak będzie 0 to od kolejnego cyklu zacząć ponownie stymulację? Czy traktować to jako wczesne poronienie i od 5 dc brać clo a potem luteinę jako 3 cykl na stymulacji? Może podjechać na izbę na usg? Dodam, że o 1 dziecko starałam się 5 lat / 1 ciąża zatrzymana łyżeczkowanie 11 tc, 2 ciąża na powyższej stymulacji zdrowa córka 37 tc nagłe cc/ odklejenie łożyska. 3 ciąża pozamaciczna usuwana metotreksatem i po roku znowu ciąża ale jw. Co robić?
Jeżeli test był dodatni to oznacza ciążę, krwawienie zaś poronienie. Doba rada: nie leczyć się samej.

Dziękuję za pytanie. Specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Proszę zasięgnąć opinii innego ginekologa. Przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.
iść do swojego ginekologa który Panią prowadzi
Za molo informacji należy udać się do ginekologa
- odstawiła Pamni luteinę i to było przyczyną rozpoczęcia krwawienia ( dla siebie samej prosze wykonać beta-hcg i jeżeli mozliwe badanie wydzieliny z pochwy hystopatologiczne w celu znalezienia doczesnej. - prosze zdecydować sie na kompetentnego lekrza, którego obdarzy Pani zaufaniem bo Pani przeszłość położnicza i rozpaczliwie stawianie pytania świadczy, ze takiego Pani nie ma. życzę powodzenia pzdr artur mazur