Kilka miesięcy temu miałam leczony ubytek w zębie. Zwykła plomba bolała z powodu wysoko umiejscowion
1
odpowiedzi
Kilka miesięcy temu miałam leczony ubytek w zębie. Zwykła plomba bolała z powodu wysoko umiejscowionej miazgi więc stomatolog zastosował tlenek cynku w celu jej obniżenia i złagodzenia. Trzy dni temu lekarstwo zostało wymienione znów na zwykłą plombę. Tuż po zabiegu ząb bolał i reagował na zimno/ciepło. Dzień później uspokoił się jednak nadal odczuwam dyskomfort podczas jedzenia słodkiego (czasem nawet w innych zębach) i ból przy nagryzaniu twardych rzeczy. Ząb nie przeszkadza więc raczej nie jest „za wysoki”, plomba wygląda w porządku, miazga chyba także nie wymaga leczenia skoro wcześniej zastosowane było lekarstwo? Czy ból przejdzie samoistnie czy warto wybrać się do stomatologa aby obejrzał ząb? Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość leczenia kanałowego?
Po leczeniu głębokiej próchnicy opisane dolegliwości mogą się pojawić. Trzeba obserwować zęba i robić kontrolne zdjęcia RTG. Wszystko zależy od sytuacji miejscowej ale jest szansa że sytuacja się wyciszy i wszystko z zębem będzie ok. Jeżeli natomiast pojawi się ból albo na zdjęciu RTG zmiany w kości będzie konieczne leczenie kanałowe.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.