Kiedy można najszybciej wykonać test beta HCG? ( by nie czekać do okresu )- Pełne współżycie był

1 odpowiedzi
Kiedy można najszybciej wykonać test beta HCG? ( by nie czekać do okresu )

- Pełne współżycie było w dni płodne (2-3 dni przed owulacją) po 3-4 dniach od tego stosunku (z kończeniem w środku) zaczęło bardzo boleć mnie podbrzusze.
- Po ok tygodnia od tego stosunku zaczęły mi się mdłości - (same przychodzą i odchodzą głównie rano po przebudzeniu i późnym popołudniem / wieczorem)
- Tak jak zawsze ktoś przy mnie mógł zapalić papierosa i jakoś mnie to nie ruszało ( tylko zapachu nigdy nie lubiłam, bo dla mnie to śmierdzi...) tak teraz 8dni po stosunku zaczęło mnie b.mdlić w obecności osoby palącej...
- to samo podczas krótkiej jazdy autem czy komunikacją miejską...

Bardzo chciałbym być w ciąży ! I nie wiem, czy te objawy, to objaw zapłodnienia już ( na internecie czytałam,że podbrzusze po takim pełnym stosunku może boleć ...) , czy może po prostu moja psychika wmawia mi objawy...

Bardzo proszę o odpowiedź czy to mogą być objawy ciąży ? Kiedy najszybciej mogę iść na badanie krwi, by wynik wyszedł prawdziwy?

(Test płytkowy robiłam po 5 dniach od stosunku i nic nie pokazało, ale Pani w aptece powiedziała że testy płytkowe najwcześniej robić w dniu spodziewanej miesiączki bo inaczej nie wyjdzie)

Proszę o odpowiedź. Kobieta, 26lat
Pomijając siłę autosugestii, według literatury nudności mogą towarzyszyć ciąży już kilka dni po zapłodnieniu. Już od ok. 10 doby po stosunku ciażę pozwala potwierdzić oznaczenie beta-HCG z krwi. Jednak w razie negatywnego wyniku proszę ponownie pobrać krew w terminie spodziewanej miesiączki. Z wykonaniem testu ciążowego z moczu proszę zaczekać do terminu spodziewanej miesiączki, aby wynik był wiarygodny.
Proszę pamiętać, że jeśli ciąża się potwierdzi, powinna Pani zostać objęta jak najwcześniej opieką ginekologa.
W razie nieregularnych plamień lub bólu w podbrzuszu najlepiej sytuację sprawdzić niezwłocznie udając się na SOR ginekologiczny.
W razie utrzymywania się dolegliwości, jeśli ciąża się nie potwierdzi, proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, to może być np. zapalenie błędnika.