Jestem zazdrosny o żonę ponieważ od jakiegoś czasu wszystko się zmieniło zaczęła dbać o siebie to zn

2 odpowiedzi
Jestem zazdrosny o żonę ponieważ od jakiegoś czasu wszystko się zmieniło zaczęła dbać o siebie to znaczy jakieś maseczki,kąpiele w cukrze,depilację, ładnie się ubiera. Coraz mniej sexu, nie chce się całować mówi że już jest stara, ale ona ma dopiero 33 l. Zacząłem ją kontrolować(SMS, poczta) po ostatniej rozmowie powiedziała że ma już tego dosyć. Czy szczera rozmowa pomoże czy muszę się z kontaktować z psychologiem
Dzień dobry,
Powody zmiany w zachowaniu żony mogą być różne. Rozumiem, że Pana zazdrość oraz kontrola SMSów i poczty wynikają z podejrzenia, że żona może być zaangażowana w inną relację - tego jednak nie wiemy. Faktem jest natomiast to, że oddalili się Państwo od siebie i nie ma już w związku takiej bliskości, jak kiedyś. Szczere i spokojne rozmowy z partnerką to dobry pomysł, lecz często warto usłyszeć od specjalisty kilka wskazówek na temat tego, jak je prowadzić. Należy jednak pamiętać, że samo odbycie szczerej rozmowy nie gwarantuje poprawy - często potrzebna jest zmiana w naszym zachowaniu. Na spotkaniu z psychoterapeutą mógłby Pan przyjrzeć się temu, co się zmieniło w związku, czego obecnie Panu brakuje i wspólnie zastanowić się, jakie kroki podjąć w celu odbudowy zaufania i bliskości. Osobiście zachęcam do konsultacji ze specjalistą.

Serdecznie pozdrawiam,
dr Katarzyna Czajkowska, psychoterapeutka

Witam,

Pan niczego nie musi :) pytanie, czy Pan chce? :)
Oczywiście, zachęcam do podjęcia próby samodzielnego rozwiązania tej sytuacji, poprzez wyważoną rozmowę, w której Pan powie żonie, jak się z tym czuje, dlaczego jej zmiana Pana niepokoi i czego w związku z tym, by Pan od niej potrzebował. Warto jednak mieć na uwadze, że odbiór drugiej osoby, nie musi być taki, jakiego oczekujemy i dobrze, aby zostało to uszanowane. Być może ta rozmowa będzie okazją do wspólnego wypracowania rozwiązania tego dyskomfortu.
Jeśli to nie poskutkuje, warto skorzystać z konsultacji psychologicznej, czy porady małżeńskiej.

Trzymam kciuki, pozdrawiam,
Karolina Saternus