Jestem zapisana do poradni chorób metabolicznych mam pytanie jakie badania tam.wykonuja co robią pod

2 odpowiedzi
Jestem zapisana do poradni chorób metabolicznych mam pytanie jakie badania tam.wykonuja co robią podczas przyjęcia do szpiatal
Choroby metaboliczne związane są z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej , lipidowej, nadmierną masą ciała i.t.p.W zależności od dolegliwości lekarz dobiera badania, często są to cały lipidogram ( cholesterol całkowity, LDL, HDL, Trójglicerydy, profil tarczycowy( TSH, ft3, ft4, przeciwciała), glukoza, insulina, krzywa glukozowa, krzywa insulinowa, wit.D3. Aby zlecić badania laboratoryjne lekarz na pewno przeprowadzi z Panią wywiad i weźmie pod uwagę już wykonane badania czy uwagi lekarza pierwszego kontaktu, często w celu pogłębienia diagnostyki pacjent kierowany jest do szpitala.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Będzie Pani zmierzona (wzrost, obwód talii, bioder, łydki i ramienia), masa ciała, może skład ciała, zmierzone będzie ciśnienie krwi oraz wykonane badania laboratoryjne krwi i moczu. Najczęściej badamy morfologię krwi, ASPAT i ALAT, profil lipidowy, tarczycowy, poziom glukozy/krzywą cukrową, kreatynina, USG tarczycy tętnic szyjnych i kończyn dolnych. Jeśli posiada Pani jakiekolwiek wyniki z ostatnich 3 miesięcy tez warto pokazać lekarzowi. To lekarz decyduje o panelu badań do wykonania.